Як виростити грушу.

Виростити грушу у власному саду не складе труднощів навіть початківцю дачнику. Дерево невибагливе, та й не потребує особливого догляду. Плодоносить груша добре, практично щорічно. Якщо за нею елементарно доглядати, великий урожай плодів гарантований. Але є недолік - коренева система, вона настільки розвинена і обширна, що потрібно багато площі на ділянці. Придбавши саджанці в садівництві, негайно приступайте до їх посадці.
Інструкція
1
Садити краще два саджанця поруч один з одним, так груша краще плодоносить. До посадці приступайте на початку весни або на початку осені. Помічено, що якщо груша не встигає прижитися при осінній посадці, вона гине в першу ж зиму. Так що краще все-таки планувати посадку в весняну пору року. Ямки бажано підготувати з осені, їх діаметр повинен бути приблизно метр в ширину, а глибина 50-70 см.
2
Перед посадкою добре пролийте землю водою і почекайте, поки вона повністю вбереться. Рівне поставте грушу в ямку і присипте землею. Друге деревце саджайте приблизно в 5-7 метрах від першого. Якщо саджанець слабкий, поставте кілочок і зафіксуйте деревце звичайної мотузкою, інакше вітер може зламати тоненький ствол.
3
Добре пролийте посадки чистою водою, а ось удобрювати не прижилося деревце непотрібно. Як тільки груша вкоренилася, ви можете розвести комплексне добриво і полити дерево. Взагалі, груші плодоносять тільки на удобрених грунтах, тому періодично удобрюйте землю і рихлите її.
4
Так як у груші крона дерев формується не завжди правильно, обрізайте непотрібні гілки, а також ті, що сильно нахиляються до землі. Якщо цього не зробити, частина гілок може просто відламана під вагою плодів. Але формувати потрібно не раніше, ніж на другий рік життя рослини.
5
Не забувайте білити стовбур дерева вапном і кропити листя від шкідників спеціальними засобами. Перед зимою утепляйте деревце руберойдом або непотрібними ганчірками, а сніг навколо утрамбовуйте. Так ви зможете захистити грушу від гризунів і морозів.
6
Плодоносити груша почне не раніше ніж на третій рік після посадки. Плодів перший час буде не дуже багато, але з часом урожай збільшиться. Смак груш залежить від сорту рослини, бувають як жорсткі і кислі плоди, так і м'які і соковиті з неповторним смаком і ароматом.