Як спекти хліб з житньої муки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Житній хліб набагато корисніше білого пшеничного хліб а. В житньому борошні є безліч вітамінів і мінералів. Корисні речовини, що містяться в чорному хліб е, допомагають стежити за фігурою і взагалі роблять благотворний вплив на організм. Для приготування житнього хліб а вам не знадобиться шукати важкодоступні інгредієнти. Швидше за все всі вони вже є у вашому домі.
Вам знадобиться
  • Для закваски:
  • 6-7 грам сирих дріжджів;
  • 375 мілілітрів теплої води;
  • 125 грам борошна.
  • Для тіста:
  • 2 кілограми житнього борошна;
  • 750 мілілітрів теплої води;
  • 20 грам солі.
Інструкція
1
У перший день необхідно приготувати закваску. Розчиніть дріжджі в 375 мілілітрах води. Вода обов'язково повинна бути теплою, для кращого бродіння. Але ні в якому разі не використовуйте гарячу воду: вона зварить дріжджі і закваска не вийде. Всипте 125 грам муки, замістите тісто, трохи присипте борошном, накрийте тканиною і кришкою. Поставте його в тепле місце до завтра.
2
У другий день розчиніть вийшла закваску в 250-375 мілілітрах теплої води, щоб тісто стало рідким. Ретельно перемішайте.
3
Виберіть велику зручну посуд, яка виступатиме в ролі діжі. Влийте в неї залишки теплої води і всю рідку закваску. Всипте в вийшла суміш приблизно 1/3 частина муки. Дуже швидко перемішайте, розрівняйте і присипте борошном. Закрийте посуд кришкою і поставте в тепле місце на 12-14 годин.
4
Після закінчення цього часу додайте сіль і залишки муки. Тепер треба довго і дуже ретельно вимішувати тісто. Після вимішування розділіть тісто на короваї, накрийте їх тканиною і залиште в теплому місці до підняття. Вони повинні збільшитися приблизно в 2 рази.
5
Якщо ви будете запікати хліб в справжній сільській печі, то смак його буде незабутнім, а час перебування його в печі складе 2-2,5 години. Якщо ви скористайтеся хліб опечье, то час готування буде залежати від моделі (читайте інструкцію).
Корисна порада
Ви можете зробити хліб ще корисніше і смачніше, якщо додасте в тісто насіння, висівки, кунжут, часникова олія або щось інше на ваш смак.