Як зробити верстат для бісероплетіння.

Велику частину робіт в бісероплетіння можна зробити «на руках», однак спеціальний верстат може не тільки спростити вашу роботу, але і додасть у ваш арсенал кілька додаткових прийомів.
Вам знадобиться
  • 4 металевих куточка;
  • 2 металеві пластини з отворами;
  • 4 довгих болта;
  • 16 гайок;
  • Нитка із вовни або тканину;
  • Ключі для гайок;
  • Фарба (акрил);
  • Лак.
Інструкція
1
Прикрутите гайку на болт. Зверніть увагу, що довжина болта визначає розмір верстата: саме з цієї причини важливо знайти якомога більш довгі деталі. Надіньте металеву пластинку і куточок. Візьміть ще одну гайку і затягніть конструкцію.
2
Повторіть ті ж операції з іншим куточком. Трохи нахиляйте кути по відношенню до пластин. Згодом при роботі вам буде набагато зручніше. З'єднайте пару куточків.
3
Вставте болти і гайки в іншу пару куточків. З'єднайте обидві половини. Перевірте, щоб всі деталі трималися міцно і рівно по відношенню один до одного.
4
Знежирте металеві частини верстата технічним спиртом або розчинником. Візьміть акрил і покрийте всі деталі тонким шаром фарби. Через 4-5 годин нанесіть другий шар, потім через рівний проміжок третій. Після цього дочекайтеся остаточного висихання фарби. Накладайте якомога більш тонкий і прозорий шар, щоб фарба сохла швидко. При бажанні нанесіть тонкий візерунок на деякі деталі вибірково або на все.
5
Нанесіть два шари лаку з такою ж періодичністю. Вперше він повинен бути ледь помітний, тільки трохи поблискувати. Дочекайтеся повного висихання.
6
Намотайте на болт, що знаходиться над горизонтальною рамою, нитка або тканину. При роботі вона виключить ковзання нитки вироби.
7
Перевірте роботу верстата на прикладі одного з виробів, яке нещодавно почали. Намотуйте нитки початку на виступаючий болт.
Зверніть увагу
при бажанні ви можете замінити основні металеві деталі дерев'яними. В цьому випадку акрилову фарбу можна замінити на гуаш, а деталі перед основною роботою намочіть і ошкурьте кілька разів, щоб уникнути деформації під час забарвлення.