Як розвести хлоргексидин.

Хлоргексидин застосовується як противірусний і протимікробний засіб. Їм можна обробляти зовнішні рани, полоскати горло і спринцеваться. Вживати всередину розчин не рекомендується, але якщо в результаті лікування він потрапив у шлунок, нічого страшного не станеться. Розводити хлоргексидин потрібно залежно від його призначення, в деяких випадках це зовсім необов'язково.
Інструкція
1
Для обробки поверхневих шкірних ран розводити розчин необов'язково, якщо його концентрація становить 0,05%. Особливо це стосується гнійних ран і післяопераційних швів, які довго не загоюються. Для посилення ефекту можете розвести хлоргексидин спиртом з розрахунку 1: 1. При обробці шкіри можуть бути неприємні відчуття: печіння, біль, почервоніння та ін. Але в міру заживання вони будуть слабшати і зовсім проходити.
2
Для спринцювань рекомендується розводити хлоргексидин до 0,02%. Для розведення використовуйте очищену кип'ячену воду. Спринцювання зазвичай проводять 1-2 рази на добу при запальних процесах слизової оболонки піхви, ерозії шийки матки та інших гінекологічних проблемах аж до лікування венеричних захворювань. Застосовувати засіб потрібно за призначенням лікаря.
3
Для полоскання горла розведіть 1 ст. ложку в 200 мл води. Полощіть кілька разів на день, можете і частіше, особливо якщо вас мучить гнійна ангіна. Для обробки горла можете використовувати і нерозведений розчин - просто змочуйте ватний тампон і обробляйте горло.
4
У всіх цілях хлоргексидин застосовується тільки після консультації з фахівцем і то в якості допоміжного лікування. Він хоч і має протимікробні властивості, але перемогти сильне запалення все ж не в силах. Також він може викликати алергічні реакції, тому будьте обережні.