Як в'язати останній ряд.

Останній ряд при в'язанні є, мабуть, найголовнішим і вирішальним, адже у разі залишення його незакріпленим, ви ризикуєте втратити свій виріб, так як воно буде просто-напросто розпущено. Закріпити останній ряд , тобто закрити його петлі, можливо кількома методами, в залежності від візерунку в'язки.
Інструкція
1
Спосіб перший - пров'язування косички по краю. Пров'яжіть за задні нитки, об'єднавши в одну лицьовій в'язкою кромочную і першу петлі, отримавши таким чином одну петлю.
2
Переведіть отриману петлю з одного (правої) спиці на іншу (ліву). Пров'яжіть її за задні нитки лицьової в'язкою разом з наступного петлею. В'яжіть подібним способом до кінця ряд а.
3
Обірвіть нитка, коли залишиться на спиці одна петля. При цьому від краю нитки слід залишити 4-5 см. Зробіть петлю і затягніть її.
4
Другий спосіб - пров'язування що розтягується косички. Зазвичай застосовується для гумки. Зніміть кромочную петлю на праву спицю.
5
Зв'яжіть другу петлю. Залежно від обраного візерунка лицьовій або виворітного в'язкою так, щоб на правій спиці утворилися вже дві петлі. Введіть ліву спицю в зняту петлю.
6
Витягніть трохи петлю і протягніть через неї другу. В'яжіть всі наступні петлі до кінця ряд а подібно першої та другої, тобто таким чином, щоб кожна наступна петля протягалася через попередню на правій спиці.
7
Обірвіть нитка, коли залишиться одна петля на лівій спиці, залишивши близько 4 см до кінчика. Введіть нитку в петлю і затягніть.
8
Третій спосіб - за допомогою голки. Обірвіть основну нитку так, щоб її довжина дорівнювала трьом довжинам закривається ряд а. Зв'яжіть кілька останніх ряд ов (5-6) відкритими петлями за допомогою додаткової нитки. Вийміть спиці з петель.
9
Проутюжьте свій край через вологу тканину. Розпустіть ряд и, в'язані додаткової ниткою.
10
Всуньте залишену основну нитку в голку з великим вушком. Виконайте шов по своїм відкритим петлям. При цьому виріб слід тримати лицьовою стороною до себе.