Як встановити котел.

Сучасні технології проникають у всі сфери нашого життя. Не є винятком і системи опалення, які сьогодні виконують із застосуванням нових матеріалів підвищеної надійності, що покращує функціональність і збільшує термін служби опалювальних приладів. Одним з відповідальних моментів при монтажі газової опалювальної системи є установка котла.
Інструкція
1
Виберіть і підготуйте місце для установки котла. Чи не кожне приміщення в будинку придатне для установки газового котла. Технічні умови вимагають безпеки експлуатації газових приладів. При нестачі вільних площ доцільно встановлювати компактний навісний котел . Оптимальним варіантом буде установка котла в окремому приміщенні, використовуваному для господарських потреб.
2
Передбачите в приміщенні вертикальний димохід, через який продукти згоряння будуть відводитися під дією природної тяги. При цьому до пальника повинен надходити повітря для підтримки горіння. З цією метою обладнується вхідний отвір або влаштовується припливна вентиляція.
3
Ще один поширений тип пальників - із закритою камерою згоряння, який не вимагає вертикального димоходу і припливної вентиляції. Продукти згоряння видаляються через горизонтальний коаксіальний димохід, що виводиться через стіну на вулицю.
4
Навісні котли, як правило, обладнуються необхідними системами безпеки: підтриманням режиму видалення диму, захистом від перегріву, від надходження газу без його займання. Деякі моделі мають захист від замерзання при відключенні газу.
5
Набір додаткового обладнання до навісного котлу перетворює його в «міні- котел ьную». Монтаж і установка такого опалювального комплексу зводиться до підключення газового вводу, прокладці трубопроводів водопостачання та опалення, влаштуванню системи електроживлення. Як правило, навісний газовий котел має вбудовану функцію автозапуску на випадок раптового відключення електроенергії. Простота монтажу обладнання і пов'язана з цим економія коштів робить навісний котел привабливішим для споживача.

Газовий котел є практично неодмінним атрибутом будь-якого заміського будинку або дачі. Найбільш надійним і безпечним буде установка його руками професіоналів, проте можливо поставити його і самостійно. Для цього вам буде потрібно в обов'язковому порядку отримати дозвіл Газгортехнадзора; у разі ж звернення в монтажну організацію всіма нормативними питаннями займуться її фахівці.

Перед тим, як підключити котел, необхідно ознайомитися з існуючими нормативами для місця його установки. Площа приміщення, де буде розташовуватися котел, повинна бути не менше чотирьох квадратних метрів, з висотою стель не нижче двох з половиною метрів і шириною дверного отвору на менш вісімдесяти сантиметрів. У приміщенні обов'язково повинне бути присутнім отвір для припливу повітря зовні і вікно для забезпечення освітлення.

У верхній частині приміщення слід облаштувати канал природної вентиляції, а також обов'язково мати розташований на окремому автоматі джерело електроенергії. Сучасне обладнання приміщень для газового котла включає в себе датчик витоку газу (газоаналізатор) і аварійний клапан для відключення подачі газу в екстрених випадках.

Перед тим, як підключити котел, слід знизити ризик можливих аварій. Для безпечної роботи газового котла необхідно подбати про безперебійне постачання електрикою. З цією метою до електромережі підключається стабілізатор напруги, що захищає від відключення котла при поганій якості електропостачання. Сам же котел необхідно заземлити і підвести до окремого вимикача, бажано автоматичному.

Вибираючи місце, де ви збираєтеся встановити котел, пам'ятайте, що воно має бути з окремим входом і бути добре провітрюваним для постійного доступу кисню: це необхідно для роботи пальника і гніту. Котел не повинен встановлюватися впритул до стіни: необхідну відстань до нього - тридцять-п'ятдесят сантиметрів. Котел під'єднується до димоходу, який повинен мати мінімальну кількість вигинів і колін і діаметр не менше діаметра горловини самого котла.

Підключення котла до газової мережі повинно проводитися за допомогою спеціального стандартного газового трубопроводу, призначеного саме для цієї мети, а з'єднання повинні відповідати існуючим ГОСТам. Не рекомендується встановлювати котел нижче загального рівня підлоги або опускати підлоги у відведеному для котла приміщенні.