Як зняти ручку. схема пристрою дверного замка з ручкою в картинках.

Будь-яке технічний пристрій може вийти з ладу. Дверна ручка не є винятком. Якщо механізм ручки ослаб і не справляється з виконанням своєї функції, її пора зняти і відремонтувати. Втім, в деяких випадках буває простіше і дешевше замінити ручку на нову.
Вам знадобиться
  • розвідний гайковий ключ, викрутка, плоскогубці.
Інструкція
1
Розгляньте процедуру зняття дверної ручки, обладнаної пружинного засувкою. Такі ручки, як правило, встановлюються на міжкімнатних дверях.Прі допомогою викрутки відкрутіть два гвинти на декоративній накладці, що утримує дверну ручку по обидва боки дверей. Виймати внутрішній механізм замка поки не потрібно. З іншого боку дверей кріплення ручки не передбачений, друга накладка знімається без зусиль.
2
Відверніть ручку або важіль за допомогою плоскогубців або гайкового ключа. Відвертайте ручку доти, поки з неї не вийде поворотний механізм.
3
Зніміть поворотний механізм. Він легко виймається з гнізда разом із пружиною. Відокремте пружину від поворотного механізму і протріть обидві деталі чистою ганчіркою.
4
Відкрутіть стопорне кільце за допомогою викрутки. Ця деталь замку утримує разом пружину крутіння і шпонкову шайбу. Ослаблене кільце можна прибрати пальцем. Вийміть шайбу, котра під стопорним кільцем.
5
Вийміть за допомогою викрутки верхню шайбу і огляньте пружину крутіння. Якщо вона ослабла або обломилася, пружину слід замінити. Пружина кручення впирається в шпонкову шайбу. Шайба складається переважно з двох частин і може ослабнути, якщо одна частина зламана. Така шпонкова шайба також потребує заміни.
6
Зніміть пружину крутіння, поддев один з її кінців викруткою і потягнувши на себе.
7
Переходьте до демонтажу внутрішнього механізму дверної ручки. Отвинтите від торцевої частини дверей два гвинти, які тримають внутрішній механізм ручки. Вийміть внутрішній механізм. Очистіть гніздо від часточок пилу.
8
Якщо механізм справний і потрібно всього лише заміна пружинки фіксатора, замініть її. Але найкраще встановити на старе місце нову дверну ручку тієї ж конструкції - при цьому не знадобиться вносити конструктивні зміни в дверне полотно.
9
Після повного розбирання дверної ручки і усунення неполадок ретельно протріть всі деталі і поверхні ручки, видаливши пил і можливі забруднення. Збірка дверної ручки здійснюється в зворотному порядку.
Традиційні дверні замки за принципом кріплення діляться на навісні, накладні і врізні. Особливих складнощів зі зняттям навісного та накладного замка бути не повинно - їх кріплення просто відкручується з самих дверей і з дверного косяка. В знятті з двері врізного замка, який вставляється і виймається з торця двері, зустрічаються певні труднощі.
Вам знадобиться
  • Викрутка хрестова, викрутка плоска.
Інструкція
1
Зніміть все кріплення з корпусу замку на дверному торці. Звільнений від кріплення замок необхідно підчепити плоскою викруткою або стамескою і вийняти. Якщо він легко знявся, то в самих дверей залишається лише отвір під замок і два отвори під ключ, можливо з декоративними накладками. Якщо замок чи не витягується, це означає, що пристрій його дещо інше, що включає так звану «личинку» - заменяемую частину замку, в яку вставляється ключ. Личинка входить в корпус замку під прямим кутом і видна як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку дверей як виступає частина. При необхідності її можна замінити з новим комплектом ключів.
2
Викриття довгий гвинт, яким личинка кріпиться до корпусу замку з торця дверей. Дістаньте личинку, просто видавав її з зовнішньої або з внутрішньої сторони дверей. Личинка вийме просто, якщо замок справний, і ключ в личинці вільно рухається. Якщо личинка легко не виймати, це означає, що, видавлюючи личинку, необхідно, повільно повертаючи ключ, знайти те положення ключа, при якому вона вийме. Якщо після цього замок з торця двері все ж не виймається, то йому може заважати ручка, тобто замок обладнаний ручкою із засувкою для закривання дверей (при повороті ручки на 90 градусів засувка з торця йде всередину замку). Ручка всередині корпусу замка надіта на сталевий чотиригранний стрижень, який розташований в корпусі замка під прямим кутом. Саме він заважає зняттю замку з торця дверей.
3
Зніміть ручку разом зі стрижнем. Для цього необхідно знайти, за допомогою чого закріплена ручка на сталевому стрижні (гвинт - викрутити, сталеве колечко з дроту - підчепити і зняти). Знявши ручку зі стержня з одного боку двері, спробуйте витягти стрижень з корпусу замку за іншу ручку. Якщо після вилучення стрижня замок все одно не дістається, треба подивитися, чи не кріпляться Чи декоративні накладки на замок наскрізь до корпусу замку.
4
Зніміть декоративні накладки, вийміть замок .
Зверніть увагу
Якщо личинка замка, або сам замок несправні, і немає можливості видавити личинку, то доведеться висвердлюють або вибивати її, зруйнувавши таким чином. В цьому випадку, є ризик поломки двері, якщо вона дерев'яна, тому необхідно діяти акуратно.
Корисна порада
Якщо немає впевненості в тому, яким саме чином влаштований конкретний замок, можна заздалегідь оглянути аналогічний, наприклад, в магазині.