Як виконати відкат системи.

В деяких випадках дії користувача призводять до дуже небажаних наслідків у роботі операційної системи і програм. Наприклад, може бути помилково видалено важливий системний файл, або Windows може почати «глючить» в результаті несумісності програм, яких драйверів. Недосвідчені користувачі відразу починають заново операційну систему, що абсолютно неправильно.
Вам знадобиться
  • Операційна система windows xp, windows vista, windows 7
Інструкція
1
Для початку уважно подумайте, після чого почався збій в роботі операційної системи ? Якщо після установки нової програми, то видаліть її, якщо після установки драйвера, то видаліть драйвер і скачайте новий з сайту виробника. У разі якщо ваші дії не приносять бажаного результату, то в такому випадку треба виконати відкат системи .
2
Припустимо, що на вашому комп'ютері стоїть Windows Vista. Для решти систем від Майкрософт все робиться аналогічно. Натисніть на кнопку «Пуск», а потім на пункт "Всі програми", потім "Стандартні", а потім «Службові». У «Службових» програмах виберете «Відновлення системи », а потім «Далі».
3
Після натискання на кнопку «Далі» перед вами з'являється можливість вибору так званих контрольних точок відновлення. Вибравши одну з них, і натиснувши «далі» ви змушуєте систему змінити свій стан на обрану дату.
Зверніть увагу
Перед відновленням системи закрийте всі програми. Після відновлення системи комп'ютер буде перезавантажений.
Корисна порада
Контрольна точка відновлення являє собою образ стану системи в якийсь момент часу. Для того щоб можна було запустити відновлення системи на диску, обсяг вільного місця на ньому повинен бути хоча б 300 МБ. У загальному випадку, під відновлення системи може знадобитися до 15 відсотків вільного місця на диску. Точку відновлення системи можна створити прямо з робочого столу. Натисніть правою кнопкою мишки по значку «мій комп'ютер», в контекстному меню виберіть "Властивості". А потім у вікні, «захист системи». Внизу буде кнопка «створити», натискаєте на неї і вписуєте у вікні, назва нової контрольної точки.
Відкат системи виробляється з метою її відновлення після змін, які спричинили втрату її працездатності. При відкаті системи зміни піддаються системні файли і програми реєстру. Особисті файли користувача залишаються незачепленими.
Інструкція
1
Виявивши зміни, які частково або повністю впливають на працездатність операційної системи не поспішайте запускати службу її відновлення. Для початку, якщо це можливо, збережіть всі зміни у відкритих файлах і закрийте всі запущені програми. Програми, що працюють у фоновому режимі, також рекомендується закрити. Служба відновлення системи під час своєї роботи перезагрузит комп'ютер.
2
Запустити відновлення системи можна, натиснувши меню "Пуск", виберіть пункт "Усі програми" - "Стандартні" - "Службові" - "Відновлення системи". Відкриється вікно служби "Відновлення системи". В даному вікні потрібно вибрати контрольну точку відновлення, до якої повинен вироблятиметься відкат. За замовчуванням, програма запропонує вибрати останню контрольну точку, однак вибір краще робити вручну. Вибирайте точку відновлення, яка була створена незадовго до того, як з системою почалися проблеми.
3
Дочекайтеся, поки служба відновлення системи виконає свою роботу. Це може зайняти декілька хвилин. Під час відновлення системи комп'ютер обов'язково перезавантажиться. Не вимикайте комп'ютера під час перезавантаження. Після неї комп'ютер запуститься в штатному режимі і відразу після старту на екрані з'явиться діалогове вікно з питанням, чи допомогла операція відновлення вирішити існуючі проблеми. Якщо все в порядку - натисніть ОК, якщо ні - операцію з відновлення системи можна скасувати.
Зверніть увагу
Точки відновлення системи створюються кожен день, а також перед кожним значною подією (установкою програми або драйвера). Також, точки відновлення можна створювати вручную.Еслі на комп'ютері відключена функція відновлення системи, то точки відновлення створюватися не будуть. Обов'язково включіть функцію відкату, для того, щоб в будь-який момент повернути систему в працездатний стан.