Як створити свою торговельну марку.

Якщо ви розробили свій власний продукт і хочете зареєструвати свою власну торгову марку , ви можете це зробити своїми силами. Єдина умова - ваша компанія повинна бути вітчизняною. Якщо це так - ось декілька порад, які вам можуть бути корисними в хоті підготовки створення своєї торгової марки.
Вам знадобиться
  • Для підготовки до реєстрації вам буде потрібно вивчити законодавство щодо торговельних знаків, запросити художника, оформити заявку, сплатити держмито і зібрати пакет документів.
Інструкція
1
Вивчіть Закон РФ "Про товарні знаки ...".
2
Запросіть художника, який спеціалізується на створенні макетів і логотипів. Розробіть і оформите з його допомогою малюнок-макет вашої майбутньої торговельної марки. Краще зробити кілька різних зразків, а потім вже вибрати один - найвдаліший.
3
Вирішіть, які товари/послуги включатиме в себе ваша торгова марка. Для того щоб визначитися з цим списком ретельно вивчіть Міжнародну класифікацію товарів і послуг та знайдіть код або коди, які вам підходять.
4
Обов'язково перевірте вашу передбачувану торговельну марку на патентоспроможність. Для цієї мети вивчіть реєстри вже зареєстрованих товарних знаків: в них знаходяться як російські, так і міжнародні товарні знаки. До тих пір поки ви цього не зробите, немає сенсу рухатися далі - якщо на подальших етапах виявиться збіг з раніше зареєстрованим знаком, вам буде відмовлено в реєстрації і всі зусилля пропадуть даром.
5
Сплатіть держмито.
6
Потім відішліть в Роспатент (ФГУ ФИПС) свою заявку на реєстрацію торгової марки за встановленою законом формі.
7
До заявки ви повинні додати такі документи, а саме: квитанцію про оплату держмита, копію статутних документів фірми (або свідоцтво про реєстрацію ІП), лист ФСГС, в якому міститиметься інформація про коди статистики, привласнених вашої компанії.
8
Роспатент проведе формальну експертизу наданих вами документів. У разі їх відповідності, ваша торгова марка буде допущена до наступного етапу реєстрації.
9
Роспатент проведе глибоку експертизу заявленої вами торгової марки. Якщо все буде добре - ваша торгова марка буде зареєстрована.
Зверніть увагу
Реєстрація торгової марки - дуже багатоплановий і довготривалий процес. Можливо, має сенс звернутися за допомогою до патентного повіреного.
Корисна порада
Першим ділом зайдіть на сайт Роспатенту. На цьому ресурсі ви не тільки зможете прочитати багато корисної інформації, але і проконсультуватися з фахівцем.
Торгова марка (логотип, товарний знак) дає його власнику певні матеріальні переваги і створює йому високу репутацію. Також вона дозволяє виділити серед товарів і виробників певний товар, властивості і якість якого заздалегідь відомі.
Вам знадобиться
  • - ескізи;
  • - фокус-група;
  • - комп'ютер;
  • - заявка на торговий знак.
Інструкція
1
Щоб отримати торгову марку , зверніться в юридичну фірму: у неї вже є необхідний досвід і зв'язки, що допоможе прискорити процедуру отримання вашого логотипу. У разі, якщо можливості звернутися за допомогою до юристів немає, зареєструйте торгову марку самостійно.
2
Встановіть, як буде позиціонуватися товар на ринку. У зв'язку з цим визначте, які елементи ви б хотіли бачити на своєму знаку як символі фірми або галузі. Зробіть серію ескізів (або замовте у знайомого дизайнера). Виберіть два-три найбільш близьких вам варіанту. Запропонуйте їх на вибір фокус-групі, щоб дізнатися, який товарний знак хотіли б бачити інші люди.
3
Перевірте, чи не числяться вибрані фокус-групою позначення в фонді товарних знаків, зареєстрованих в РФ. Також проведіть пошук вихідних позначень в базі даних Роспатенту. Якщо ви не можете здійснити це самостійно - зв'яжіться з фахівцями в інтернеті. Сайти юридичних організацій, які надають свої послуги з реєстрації товарних марок, зокрема, з пошуку в базах даних, широко представлені в мережі.
4
Порівняйте відібрані ескізи зі знайденою інформацією. Якщо це необхідно, подкорректируйте зображення, щоб уникнути схожості з уже існуючими позначеннями.
5
Підготуйте заявку на торговий знак. При цьому найменування Заявника повинно відповідати тому, яке зазначено в Свідоцтві про реєстрацію юридичної особи. Також будьте готові до надання юридичної адреси Заявника (щоб вказати його в охоронних документах) і коду ОКПО.
6
Подайте вибране зображення (кольорове або чорно-біле) на реєстрацію як торгового знака. Отримайте охоронне свідоцтво на торговий знак і юридичне підтвердження законності даного свідоцтва. Встановіть на бухгалтерський облік зареєстрований товарний знак як нематеріальний актив підприємства.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що термін, необхідний для отримання товарного знака, останнім часом скоротився, ця процедура і раніше триває досить довго. Будьте готові, що вам доведеться чекати близько року.
Корисна порада
Якщо вам необхідно якомога швидше отримати товарний знак - замовте прискорену реєстрацію. В цьому випадку ви заплатите більше, але заощадите кілька місяців.