Як перевірити навантаження.

Відвідування фітнес-клубу стало хорошим тоном. І це здорово, адже здоров'я окремої людини - це здоров'я нації. Тільки мало хто зі спортсменів займається з особистим тренером. Що ж, прагнення економити гроші зрозуміло. У такій ситуації дуже велике значення набуває вміння правильно підібрати навантаження . Як недостатня, так і надмірне навантаження ведуть до зниження результатів.
Вам знадобиться
  • Пульсомір
Інструкція
1
Один зі способів перевірити рівень навантаження - це перевірка пульсу. Для якісного самоконтролю вам потрібно знати свій пульс в стані спокою (RHR). Чим вище фізична підготовка, тим рідше ваш пульс. Знаючи показники RHR, можна провести аналіз впливу фізичного навантаження на ваш організм за певний період, наприклад, за тиждень. Для цього на початку періоду виміряйте свій пульс в стані спокою. Потім протягом 30 секунд виконайте 20 глибоких присідань. Знову виміряйте свій пульс. У нетренованого здорової людини частота серцевих скорочень зросте на 70 - 90%. До первісного рівня пульс повернеться тільки через 2-3 хвилини. Проведіть такий же тест в кінці обумовленого періоду. З ростом тренованості відсоток збільшення пульсу повинен зменшуватися, і швидкість відновлення до колишнього рівня також скорочується. Відсутність позитивної динаміки в цьому аспекті свідчить про недостатні навантаженнях.
2
При роботі на тренажерах ви можете постійно контролювати свій пульс за допомогою наручного пульсомірів або спеціальних опцій, вбудованих прямо в тренажер. Для того щоб не допустити перевантаження, вам треба знати максимальну частоту серцевих скорочень (EMHR). Вирахувати цю величину дуже просто: від 200 відніміть свій вік. Отримана цифра і є шуканий показник. Під час силових і аеробних навантажень не допускайте, щоб ваш пульс надовго перевищував EMHR.
3
Вирахувавши максимальну частоту серцевих скорочень, ви також можете розрахувати для себе, так звану, «зону спалювання жиру». Цей показник дорівнює 65-70% від EMHR. Наприклад, вам 28 років, значить ваша EMHR дорівнює 200 - 28 = 172 удари на хвилину. Ваша «зона спалювання жиру» знаходиться в проміжку між 112 ударами в хвилину і 120 ударами в хвилину (172х65% і 172х70%). Цей показник варто розрахувати заздалегідь. При виконанні аеробних вправ контролюйте свій пульс, і ви досягнете набагато більших результатів, ніж при роботі, заснованої тільки на суб'єктивних відчуттях. При більш низькій інтенсивності занять ви будете нарощувати м'язову масу.
4
Вимірювання пульсу відразу після тренування і через 10 хвилин після неї допоможе вам визначити рівень навантаження, отриманий під час занять. Якщо пульс, виміряний через 10 хвилин, скоротився на 30-40% по відношенню до пульсу відразу після тренування, то навантаження було помірним. Скорочення пульсу на 20-30% свідчить про підвищений рівень. А якщо пульс скоротився лише на 10-20%, значить, навантаження була високою.
5
Крім виміру пульсу існує ще одна можливість зрозуміти комфортність рівня навантаження. Особливо зручний це спосіб для тих, хто займається бігом. Це, так звана, «розмовна швидкість». При помірному навантаженні вам комфортно розмовляти. Чим вище навантаження, тим важче вам розмовляти під час руху. Також це тест можна застосовувати і під час силового навантаження. При нормальному навантаженні ви можете між вдихом і видихом вимовити одне-два речення. Якщо ви не можете цього зробити, значить, навантаження або темп для вас занадто високі. Це допустимо, але не повинно тривати надто довго. Таку навантаження потрібно дозувати, наприклад, при високоінтенсивної інтервального тренування.
Корисна порада
Найпростіший спосіб зрозуміти, що ваш організм отримав оптимальне навантаження, цей стан м'язової радості. Після хорошого тренування ви відчуваєте стан близький до ейфорії, завдяки виділяється в кров «гормону радості» - ендорфіну.
Процесор (центральний процесор, ЦП) - це мікросхема, яка є головним обчислювальним і керуючим елементом комп'ютера. Продуктивність процесора визначає продуктивність комп'ютера в цілому. Але іноді продуктивність комп'ютера знижується через велику навантаження на процесор.
Інструкція
1
З'ясуйте, наскільки завантажений процесор. Натисніть клавіші Ctrl + Alt + Del і запустіть «Диспетчер завдань». Виберіть вкладку «Швидкодія» і подивіться відсоток завантаження центрального процесора. На вкладці «Процеси» ви можете побачити, які процеси навантажують процесор і знижують його швидкодія.
2
Вимкніть програму, яка запустила цей процес. Натисніть на кнопку закриття програми або командою «Вихід» з меню. Спробуйте зняти задачу в «Диспетчері завдань», якщо програма не відповідає. Якщо і це не спрацювало, завершите процес в «Диспетчері завдань». Будьте уважні, завершувати слід тільки процеси користувача, ні в якому разі службові процеси.
3
На навантаження процесора можуть вплинути програми, які не відповідають конфігурації комп'ютера. Видаліть їх. Завжди звертайте увагу на системні вимоги програм.
4
На швидкодії системи позначається наявність на комп'ютері вірусів і шкідливого програмного забезпечення. Встановіть антивірус і проведіть перевірку комп'ютера. Видаліть віруси і шкідливі програми. Якщо у вас є підключення до мережі, необхідно встановити фаєрвол - він захищатиме інтернет-з'єднання.
5
Важливими компонентами системи є багато служб, і система не зможе працювати без них. Деякі служби можна безболісно відключити, що заощадить пам'ять і зменшить навантаження на процесор.
6
Відкрийте список служб ("Панель управління", "Адміністрування", "Служби"). Колонка «Стан» відображає поточний стан служби (працює або відключена), колонка «Тип запуску» визначає, чи буде служба запускатися автоматично при завантаженні Windows. Щоб відключити службу, двічі клацніть на ній і встановіть «Відключено» в колонці «Тип запуску».
7
Вимкніть невикористовувані служби. Щоб була можливість відновити комп'ютер при пошкодженні нормальної роботи, створіть точку відновлення. Дійте обачно і завжди запам'ятовуйте, що конкретно ви зробили, щоб при необхідності повернути настройки в початковий стан.
8
Зверніться до фахівця, якщо проблеми з процесором виникають неодноразово.