Як намалювати схему в ворде. Як в ворде зробити організаційні діаграми у вигляді схем.

Візуальне подання інформації значно полегшує сприйняття, особливо якщо йдеться про структуру і послідовності чогось. Використання схеми тут згідним всього. Схеми застосовуються не тільки в презентації, а й в текстах (звітах, наукових роботах і т.п.). Графічне втілення структури служить скелетом для тексту і опорою читачеві. Текстовий редактор Word містить все необхідне для того, щоб, не використовуючи сторонні програми, намалювати схему в документі.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
  • Microsoft Office Word 2007 (2003)
  • Навики початківця користувача
Інструкція
1
Довільну схему можна намалювати за допомогою фігур, поєднуючи їх зі стрілками та іншими спеціальними знаками. Прийоми роботи з фігурамі.Нажміте на кнопку «Постаті». З'явиться список можливих об'єктів. Виберіть будь одним кліком лівою кнопкою миші. Потім перенесіть покажчик миші на лист. Замість стрілочки з'явиться хрестик. Затисніть ліву кнопку миші і розтягуйте фігуру до потрібних розмірів.
2
Розмір фігури регулюється за допомогою синіх точок контура. Наведіть покажчик на таку точку, він перетвориться на двонаправлену стрілку. Затисніть ліву кнопку миші і тягніть контур вправо або вліво. За допомогою зеленої точки на верхній межі контуру можна повернути фігуру. Наведіть покажчик миші на точку, поворот відобразиться круглої стрілкою. Порухайте мишею і приведіть об'єкт в потрібне положеніе.У деяких фігур є жовта точка для зміни обрисів (розмаху стрілки, довжини виноски). Наведіть на неї вказівник миші, «зачепитеся» лівою кнопкою і потягніть.
3
Щоб перемістити фігуру, наведіть на неї вказівник миші, він перетвориться в хрестоподібну стрілку, затисніть ліву кнопку і перетягуйте контур в потрібне місце. Щоб скопіювати фігуру, утримуйте клавішу Ctrl, одночасно лівою кнопкою миші перетягуючи ваш об'єкт, потім відпустіть кнопку.Чтоби скопіювати декілька фігур, для початку виділіть їх за допомогою клавіші Ctrl: затисніть її і мишею поклікати потрібні фігури. Не знімаючи виділення, перетягніть групу.
4
Щоб зафіксувати кілька фігур щоб уникнути випадкового зсуву, їх слід групувати. Виділіть групу за допомогою клавіші Ctrl, як в пункті 3. Потім на виділених об'єктах клікніть правою кнопкою, в контекстному меню виберіть команду «Групувати». Якщо ви побажаєте поміняти розташування фігур, розгрупуйте їх: натисніть на групі правою кнопкою миші і в меню виберіть команду «Разгруппировать».
5
Щоб ввести текст у фігуру, клікніть на ній правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду «Додати текст».
6
Відразу ж після вставки фігури в стрічці відкривається вкладка Засоби малювання - Формат. Застосовуйте до виділеного об'єкту різні параметри: колір, обсяг, тінь, контур - все можна налаштувати вручну.
7
Створити схему можна також за допомогою SmartArt.Пріеми роботи з об'єктами SmartArt.На вкладці Вставка виберіть SmartArt. Відкриється вікно вибору об'єктів. У лівій частині вікна перераховані типи схем. В центрі дано їх різновиди, і будь-яка по кліку відображається в правій частині. Оскільки кожна різновид об'єкта має своє призначення, під ескізом дається невелике пояснення, щоб вам легше було зробити вибір.
8
Найбільш поширеним і зручним макетом для створення схеми є Ієрархія. Виберіть об'єкт і натисніть ОК. На аркуші з'явиться макет з кількома блоками, розташованими у вертикальній ієрархії: головним, помічником і трьома підлеглими (які є «колегами», тобто рівноправні між собою).
9
Блоки можна видаляти або додавати. Щоб видалити блок, клікніть по ньому, потім натисніть Delete або Backspace.Чтоби додати блок, натисніть правою кнопкою миші в тому прямокутнику, щодо якого збираєтеся додавати. В контекстному меню виберіть команду Додати фігуру, потім конкретизуйте, де саме: вище або нижче, до або після
10
Щоб ввести текст в блок, просто клікніть по слову «Текст» і починайте друкувати. Інший спосіб - введення в області тексту. Знайдіть виступ зліва на контурі схеми, клікніть по ньому. Відобразиться маркований список з окремим рядком для кожного блоку.
11
Меню об'єктів SmartArt розпорядженні багатий вибір елементів стилю. Відразу після вставки об'єкта відкривається вкладка Робота з об'єктами SmartArt. Там можна налаштувати вигляд, положення в просторі, тінь, колір і пр.
Зверніть увагу
Дана інструкція розрахована на версію 2007 року. В 2003 немає SmartArt, а фігури знаходяться на панелі малювання, під кнопкою «Автофігури» .Організаціонную діаграму шукайте в меню Вставка - Схематична діаграма.
Корисна порада
Перш ніж приступити до складання схеми на комп'ютері, накидайте її на листочку. Продумайте оптимальний варіант розташування елементів структури, щоб при створенні схеми не робити зайвих рухів.