Як почистити базу.

У міру використання баз даних в них накопичується зайва інформація - таблиці, записи, індекси і т.д. Іноді цей непотрібний вантаж призводить до уповільнення роботи або помилок в використовують їх додатках. Для ручної очистки баз даних найбільш широко використовуваної в веб-будівництві СУБД MySQL найкраще підходить додаток phpMyAdmin.
Вам знадобиться
  • Доступ до phpMyAdmin
Інструкція
1
Після авторизації в phpMyAdmin виберіть в лівому фреймі потрібну базу даних.
2
Якщо необхідно очистити базу від усіх таблиць разом з містяться в них даними, то клацніть розміщену під таблицею посилання «Відзначити всі», а потім виберіть у спадному списку з написом «З зазначеними» рядок «Видалити». Додаток зажадає підтвердження виконання запиту DROP TABLE - натисніть «Так». Після цього в правий фрейм буде завантажена табличка з результатами виконання SQL-запиту на видалення всіх таблиць.
3
Якщо потрібно видалити тільки містяться в таблицях дані, то, як і в попередньому кроці, треба клацнути посилання «Відзначити всі», але в випадаючому списку вибрати рядок «Очистити». Зрозуміло, і для операції видалення, і для очищення, зовсім не обов'язково вибирати всі таблиці. Ви можете поставити відмітки тільки для тих таблиць, які вас цікавлять.
4
В процесі активної роботи з базою даних, коли здійснюється багато операцій запису і видалення, в таблицях залишається «сміття» - частини невикористовуваних більше рядків, індексів і т.д. Для розвантаження таблиць від усього зайвого призначена опція «Оптимізувати таблицю». Щоб їй скористатися, вам треба знову клацнути «Відзначити всі» і вибрати цей рядок в списку, що випадає.
5
Якщо SQL-запити викликають помилки, то, можливо, відбулися якісь пошкодження збережених SQL-сервером даних про структуру і индексировании таблиць бази. В цьому випадку, клацнувши посилання «Відзначити всі», вам треба вибрати в списку, що випадає пункт «Відновити таблицю».