Як впоратися з хвилюванням на іспиті.

Кожен з нас хоча б раз у житті стикався із здачею іспитів. При цьому ми завжди відчуваємо неабиякий стрес. Як же необхідно вести себе в цей час, щоб хвилювання не відбилося негативно на нашому організмі?
Інструкція
1
Для того щоб почувати ясний розум і світлу голову перед іспитом, напередодні необхідно гарненько виспатися. Погодьтеся, що нерозумно сидіти перед іспитом всю ніч і зубрити - ви тільки втомитеся і ще більше будете хвилюватися.
2
Прокинувшись, зробіть зарядку. Щоб зняти напругу, розслабте тіло: потягніться, розімніть плечі, зробіть кругові рухи руками.
3
Щільно поснідайте. З собою можете взяти шоколад, фрукти або горішки, які позитивно впливають на працездатність мозку.
4
Ні в якому разі не пийте заспокійливі таблетки. Вони тільки загальмують вашу реакцію. Також не варто пити всякого роду енергетичні напої та каву. Краще заспокійливих вам допоможуть спеціальні афірмації, налаштовують на успіх. Наприклад, по дорозі до навчального закладу повторюйте про себе: «Я впевнений у своїх силах!», «Я спокійний!», «Я все смію, все можу і нічого не боюсь!».
5
Можна проробити і кілька дихальних вправ. Зробіть глибокий вдих і видих. Відчуйте, як з видихом з вас йде все хвилювання.
6
Програйте в голові процес успішної здачі іспиту і заздалегідь переживіть і похвилюється.
7
Приходити на іспит краще в зручному одязі. Ні в якому разі не запізнюйтесь. Інакше ви почнете панікувати, а це призведе до ще більшого хвилюванню. Краще прийти раніше і спокійно налаштуватися.
8
Намагайтеся бути впевненим і сміливим. Ваша впевненість покаже викладачеві, що ви готові до предмета і налаштовані тільки на відмінну оцінку.
9
Здавайте іспити в першій десятці. Чим довше ви будете стояти, тим більше будете переживати.
10
Безпосередньо на іспиті спочатку спробуйте виконати легке завдання, а потім переходите до більш складним.
11
А взагалі, краще вчити предмет протягом усього семестру, і тоді вам точно не треба буде хвилюватися.
Хвилювання перед екзаменом - це явище абсолютно природне. Головне-знати, як з ним впоратися і повернути собі концентрацію і впевненість у своїх силах.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - конспекти до іспиту;
  • - улюблений фільм;
  • - цікава книга;
  • - чорний чай;
  • - шоколадка або цукерки.
Інструкція
1
Не приймайте заспокійливого напередодні іспиту або вранці, безпосередньо перед самим іспитом. Це зробить вас сонним, неуважним і не здатним на швидку реакцію, що особливо важливо під час відповідей на питання викладача. Якщо ви приймали курс заспокійливого, то закінчите його за день до іспиту.
2
зосереджують не на дні іспиту, а на своїй підготовці до нього. Придумайте для себе план підготовки, намалюйте у вигляді схеми або просто запишіть, щоб у вас було уявлення про те, як багато ви вивчаєте за день. Це допомагає сконцентруватися на підготовці, не думати про сам іспиті і набути впевненості у своїх силах.
3
Розподіліть час підготовки так, щоб напередодні іспиту у вас залишався вільним весь вечір. Нічого більше не вчіть, все, що ви повинні були вивчити і могли, вже зробили. Присвятіть цей вечір речам, які ви любите: подивіться улюблений фільм, погуляйте з друзями, почитайте цікаву книгу, сходіть в кіно і т.д.
4
Увечері лягайте спати раніше. Не вчіть до половини ночі або до самого ранку, бо ймовірність того, що ви щось запам'ятайте, досить низька, а от імовірність того, що ви будете сонним і неуважним на іспиті, досить висока.
5
Не пийте з ранку каву. Якщо ви відчуваєте себе млявим і сонним, то краще випийте солодкого, міцного чорного чаю. Він допоможе підбадьоритися і не викликатиме у вас сповільнену реакцію, як у випадку з кавою.
6
Обов'язково щільно поснідайте і з'їжте що-небудь солодке: шоколадку або цукерку. Адже через стрес організм витрачає багато калорій. До того ж, це допоможе роботі головного мозку, додасть вам сил і не відволікатиме на думки про те, що потрібно що-небудь перекусити.
Зверніть увагу
Хороше самопочуття, уважність, концентрація і швидкість реакції допоможуть на іспиті набагато більше, ніж зазублена інформація, яка в сонної голові перемішується в абсолютну «кашу».