Як зробити з маленької квартири студію.

Якщо ви власник маленької квартири, не варто засмучуватися через тісноту приміщення. Радійте - у вас є можливість перетворити своє житло в стильну студію . Геть стереотипи і зайві перегородки - почніть нове життя в новому інтер'єрі!
Вам знадобиться
  • - Дозвіл на перепланування;
  • - Ескіз або проект робіт;
  • - Свідоцтво про власність на квартиру або ордер;
  • - Документи з БТІ;
  • - Письмова згода всіх зареєстрованих в приміщенні людей;
  • - Проект або ескіз передбачуваних робіт з перепланування або перевлаштування;
  • - Технічний паспорт на квартиру;
  • - Гроші на ремонт
  • - Меблі
Інструкція
1
З чого почати переробку маленької квартири в студію ? Звичайно ж, з плану. Саме з планом перебудови вас чекатимуть у Житлової інспекції з нагляду за перебудовою в вашому адміністративному окрузі.
2
Перш за все, переконайтеся, що ваші задумки не суперечать «Переліку обмежень на заходи (роботи) з перевлаштування і (або) переплануванню житлових і нежитлових приміщень у житлових будинках». Бажані зміни вносите в копію плану БТІ, на якій видно, які стіни в квартирі є несучими (їх зносити не можна). Консультант розповість, які документи і узгодження потрібні саме у вашому випадку.
3
Коли всі документи зібрані, пишіть заяву (правила написання заздалегідь дізнайтеся у консультанта або подивіться на сайті житлової інспекції) і вирушайте в службу «одного вікна» в своєму районі. У Москві строк прийняття рішення з питання про перепланування становить від 15 до 20 днів.
4
Після отримання дозволу повідомте в службу «одного вікна» всі дані, необхідні для здійснення нагляду за виконуваними роботами: назва будівельної компанії, дані керівника і представника організації, телефони.
5
Отримайте Журнал виробництва ремонтно-будівельних робіт для передачі виконавцю, яким може бути керівник або представник фірми, що виконує роботи з перепланування. Або, якщо договір підряду ще не був укладений, виконавцем будете ви, і вся відповідальність за виконання робіт ляже на вас.
6
До початку робіт вам буде потрібно пред'явити в житлову інспекцію ліцензію підрядника і договір підряду. А по закінченні робіт надати Журнал ремонтно-будівельних робіт, який необхідно вести на всьому протязі перебудови вашої маленької квартири в студію .
7
І ось настав той довгоочікуваний час, коли будівельні та оздоблювальні роботи закінчені. Що ж далі? Включіть свою фантазію, адже для розширення простору недостатньо просто знести стіну. Розбийте студію на зони - робочу, для відпочинку, їдальню, дитячу, спальню і т.д., в залежності від ваших потреб. Обставте квартиру легкої меблями в світлих тонах. Використовуйте дзеркала в інтер'єрі.
8
Найчастіше перетворення маленької квартири в студію відбувається за рахунок об'єднання кімнати і кухні - встановіть невелику барну стійку і пару високих стільців. Тоді ваші домочадці і друзі зможуть скласти вам компанію, поки ви зайняті на кухні. Переробіть свою квартиру в студію і відчуйте, як життя відкриває вам нові горизонти!
Зверніть увагу
Ви, звичайно, можете не отримувати дозвіл на перепланування, однак сусіди при виникненні аварійних ситуацій має право поскаржитися на вас за самовільну перебудову квартири. При подальшій приватизації, продажі або даруванні квартири/будинку, в яких була проведена несанкціонована перепланування, вам доведеться пройти процедуру узгодження в житловій інспекції або повернути приміщення в первинний вигляд (відповідно до плану БТІ). Крім того, що це займе якийсь час і може перешкодити вашим планам, вам ще доведеться виплатити штраф.
Корисна порада
«Перелік обмежень на заходи (роботи) з перевлаштування і (або) переплануванню житлових і нежитлових приміщень у житлових будинках» читайте на сайті Мосжілінстпекціі.