Як позбутися від сухості в роті.

Сухість у роті може бути викликана різними причинами, в тому числі - серйозними захворюваннями. Від сухості з'являється наліт на зубах, карієс, неприємний запах з рота, до того ж це доставляє масу незручностей. Тому з сухістю в роті потрібно боротися.
Вам знадобиться
  • - льодяники;
  • - жувальна гумка;
  • - лимон;
  • - вода;
  • - фрукти;
  • - овочі;
  • - відвар трав;
  • - ополіскувач для порожнини рота.
Інструкція
1
В першу чергу, зверніться до лікаря і пройдіть обстеження на наявність захворювань, які можуть викликати постійну сухість рота. Це може бути цукровий діабет, який необхідно негайно лікувати. Також сухість може з'явитися на тлі прийому певних лікарських препаратів. Про прийом усіх лікарських засобів слід повідомити лікарю. Можливо, що їх можна поміняти на аналогічні препарати, які не викликають сухості.
2
Появі сухості може передувати хіміотерапія і лікування онкологічних захворювань. Також існує захворювання під назвою ксеростомия, коли організм не виробляє достатню кількість слини.
3
До візиту до лікаря можна полегшити неприємні відчуття сухості під роті різними засобами. Дуже добре допомагає перемогти сухість процес жування. У мозок надходить сигнал про початок прийому їжі і слинні залози починають виробляти підвищену кількість слини. Жувати можна скибочку лимона, м'ятну жувальну гумку, прополіс, освіжаючі льодяники без цукру.
4
Також слід вживати велику кількість рідини. Випивати чистої води не менше 1,5-2 літрів протягом дня. Вживати в їжу соковиті фрукти та овочі.
5
Протягом дня можна полоскати рот відварами трав або обполіскувачами для рота на основі відварів трав. Дотримуватися гігієни порожнини рота. Зуби слід чистити не менше 2 разів, вранці і ввечері.
6
Людям із зниженим слиновиділенням і наявністю сухості під роті не слід вживати гарячі і гострі страви, а також смажену і жирну їжу.
7
Але як вже вказувалося вище, всі ці заходи допомагають лише полегшити стан сухості, а не прибрати причину її виникнення. Призначати лікування та обстеження повинен лікар.