Як зробити hdr фото.

В останні роки великою популярністю користуються HDR- фотографії . Ви напевно помічали не раз, що при фотографуванні заради головного об'єкта доводиться чимось жертвувати. Наприклад, небо може просто перетворитися на суцільне біла пляма або темні місця можуть зовсім втратити деталі і колір і стати абсолютно чорними. HDR-фото - це знімки з розширеним динамічним діапазоном. Використовуючи нехитрі маніпуляції, ви можете створити фото без втрати кольорів.
Вам знадобиться
  • Фотошоп, дзеркальна цифрова фотокамера з можливістю ручного регулювання експозиції та можливістю зйомки в raw-форматі, raw-конвертер.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно зробити кілька знімків з різною експозицією (мінімум три знімки). Фотоапарат повинен бути добре зафіксований, для цього найкраще використовувати важкий штатив. Знімки повинні бути однаковими по композиції, але різними за експозиції: від дуже темних до дуже світлих.
2
Інший варіант - зробити 1 знімок у форматі raw. Потім в raw-конвертері з цього знімка створити 3 фотографії . Одне фото з середньою експозицією і контрастністю. Друге має бути темніше першого так, щоб все засвічені місця стали добре видно і набули кольору. Третє фото повинно бути набагато світліше першого настільки, щоб провали в тінях перестали бути провалами і придбали текстуру і колір.
3
Незалежно від того, яким чином ви отримали свої знімки, відкрийте їх все в фотошопі в одному документі. Кожне фото повинне розташовуватися на окремому шарі. У вас повинні вийти три шари: світлий, середній і темний. Створіть маски для всіх трьох шарів. Для шару з середньою експозицією маска повинна бути білою, а для інших двох - чорною.
4
Білій пензлем на масці темного шару прорисуйте небо і ті місця, які повинні бути темніше. Регулюйте м'якість та прозорість кисті. Різкі краю зіпсують фото і зроблять все ваші маніпуляції очевидними і грубими. Робота дуже копітка. Створюючи обсяг і насичуючи картинку кольором, вам, можливо, доведеться сидіти над найдрібнішими деталями.
5
Аналогічну роботу проведіть і над маскою світлого шару. Висвітліть всі темні ділянки, щоб не було провалів. Якщо ви обробляєте чийсь портрет, то цей прийом допоможе вам зробити обличчя більш об'ємним і підкреслити тіні там, де це необхідно.
Корисна порада
Якщо підсумковий результат вийшов занадто різким і контрастним, відрегулюйте прозорість темного і світлого шарів, щоб фото все-таки було хоч трохи реалістичним. Збережіть вийшло фото. Порівняйте його з вихідним знімком, і ви побачите, що тепер фотографія стала набагато цікавіше і контрастніше.