Як виміряти таз.

Вимірювання таза - обов'язкова процедура під час вагітності. Існує два типи вимірювань - зовнішнє і внутрішнє. Як правило, зовнішнє вимір таза проводиться тазомером Мартіна. Виміряти себе самостійно не вдасться, тому попросіть когось, наприклад, чоловіка, допомогти вам.
Інструкція
1
Спочатку зробіть поперечні заміри. Ляжте на спину, оголивши живіт. Кінці гілок тазомера прикладіть до точок, що позначає вимірювану область. В першу чергу це відстань між передніми верхніми остюкамиклубових кісток. Кінцями тазомера обхопіть сухожилля кравецьких м'язів. Прочитайте відстань на шкалі тазомера і запишіть.
2
Другий вимір - між гребенями клубових кісток. Посуньте кінці з остей вгору, до отримання максимальної відстані.
3
Третє відстань - від одного трохантера стегнової кістки до протилежного. Для зручності поверніть ступні всередину, а стегна сумістите і витягніть. Кінці тазомера ставляться на верхівки трохантера.
4
Поперечні розміри мають менше значення, ніж поздовжні, за винятком випадків сильного звуження таза . В такому випадку пологи можуть бути ускладнені і болючі. За співвідношенням розмірів можна судити про форму і ступеня звуження таза . Але основну увагу все-таки приділяється поздовжнім вимірам.
5
Ляжте на бік або встаньте. Край однієї гілки тазомера зафіксуйте на зовнішньому краї симфізу, другий до ямки між остистихвідростком поперекового хребця і середнім крижовогогребеня. Це відстань називається боделковскім розміром, або зовнішньої кон'югатів. Внутрішня кон'гата, як правило, менше на 8-9 см.
6
Внутрішнє вимір проводиться виключно з помічником, попередньо кишечник і сечовий міхур. Вимірює перед введенням пальців у піхву повинен продезінфікувати руки. Під час першої вагітності внутрішні виміри пов'язані з деяким дискомфортом і навіть болем, але при повторній вагітності все проходить гладко.
Всім вагітним в обов'язковому порядку роблять процедуру вимірювання таза . Адже кістковий таз і тканини, які його вистилають, є родовим каналом. По ньому малюк з'являється на світ. Від розмірів таза залежить природне поява дитини або ж необхідність в проведенні операції. Так як же виміряти розмір таза ?
Інструкція
1
Дослідження таза проводите в першу чергу шляхом огляду і обмацування. При огляді зверніть увагу на всю область таза . Особливо ретельно вивчіть крижовий ромб, його форма сукупно з іншими даними дає можливість судити про будову таза .
2
Після огляду переходите безпосередньо до виміру. Так як внутрішні частини таза в більшості випадків недоступні для вимірювань, вимірюють зазвичай зовнішні розміри і за ним судять про форму та величині малого таза . Візьміть спеціальний інструмент - тазомер. Він схожий на циркуль, який забезпечений шкалою з нанесеними поділками в сантиметрах. Кінці тазомера мають гудзики, прикладають до місць, між якими вимірюється відстань.
3
Починайте вимір з дистанції спінарум. Це відстань між передніми верхніми остюкамиклубових кісток. Цей розмір зазвичай становить 25-26 см.
4
Далі переходите до вимірювання дистанції крістарум. Тазомер розташовуйте в найбільш віддалених точках гребенівклубових кісток. Середній розмір цієї дистанції 28-29 см.
5
Наступний етап - вимір дистанції трехантеріка. Це відстань вимірюється між великими вертелами стегнових кісток. Його розмір становить 31-32 см.
6
Тепер вимірюйте кон'югату екстерна. Це прямий розмір таза , т. Е. Зовнішня кон'югату. Для цього вагітну необхідно укласти на бік, зігнути нижележащую ногу в колінному і тазостегновому суглобах. Ногу, яка лежить зверху, витягніть рівно. Нормальні розміри зовнішньої кон'югати складають 20-21 см. Її величина має важливе значення, адже саме за розмірами зовнішньої кон'югати можна судити про мінімальну величину всередині таза - істинної кон'югати. Це відстань між найбільш виступаючими точками всередину крижів і на внутрішній поверхні лонного симфізу. Саме тут проходитиме головка плода. Щоб його вирахувати, від величини зовнішньої кон'югати відніміть 9 см. Якщо вийде значення менше, ніж 10,5 см, тоді пологи природним шляхом утруднені або навіть неможливі.
7
При необхідності отримання додаткових даних про розміри таза пройдіть рентгенопельвіометріі - рентгенологічне дослідження таза . Але його можна робити не раніше закінчення третього триместру вагітності, коли вже сформовані всі органи і тканини плоду.
8
Але самий простий і доступний метод - це вимірювання сантиметровою стрічкою лучезапястного суглоба за його кола. Це дає можливість врахувати товщину кісток таза . Якщо зап'ясті більше 14 см, то кістки, у тому числі і таза масивні і розміри внутрішні значно менше, ніж показують вимірювання великого таза .
9
Але при сучасних досягненнях медицини вузький таз - це не проблема для породіллі. Необхідно тільки вчасно проводити всі відповідні вимірювання, щоб успішно підготуватися до пологів.