Як зробити магазин.

Здавалося б, магазини зараз на кожному розі. Ще трохи, і людям стане просто нічого хотіти. Але якщо придивитися - товар скрізь приблизно один і той же, одяг східних фасонів, ті ж книжкові бестселери, той же набір продуктів ... У вашому магазині все було б інакше! Але скептики вперто твердять, що продається тільки такий от, утилітарний товар.
Інструкція
1
Незвичайні і забавні подарунки, вегетаріанська їжа, кава і чай ... Москва хороша тим, що, незважаючи на її заповненість магазинами, в ній здатна прижитися будь-яка, сама божевільна ідея. І цю ідею, швидше за все, можна буде грамотно продати. Принаймні, якщо розмістити її в потрібному місці - для початку.
2
Оренда приміщення для магазину є одним з ключових питань. Як правило, ви орендуєте приміщення надовго, і важливо не помилитися, орендувати його в тому місці, де вашій покупцеві буде легко вас знайти. Магазини вегетаріанської їжі, натуральних продуктів краще розміщувати де-небудь в престижних спальних районах, оскільки серед забезпечених людей існує мода і на вегетаріанство, і на здоровий спосіб життя. Важливо подумати про години роботи такого магазину. Дружини і подруги забезпечених людей нерідко зайняті домашнім господарством, тому будуть заходити в ваш магазин днем. А ось топ-менеджери та бізнесмени зазвичай працюють допізна і люблять прихопити вранці стакан натурального кави зі свіжою булочкою в автомобіль. Тому краще, щоб магазин починав роботу якомога раніше і закінчував якомога пізніше.
3
Який би магазин ви не хотіли зробити, нехай навіть книжкову лавку "для своїх", все одно варто подбати про рекламу. Ви ж не хочете, щоб вас відвідували тільки друзі, та й потрібно думати про прибуток. Є маса способів за відносно невеликі гроші прорекламувати будь-який магазин. По-перше, можна створити його сайт. По-друге, розмістити рекламні банери. По-третє, скористатися блогами, форумами і тематичними спільнотами.
4
Хороший магазин - це трошки клуб. Продаєте книги? Організуйте в ньому маленьку кав'ярню, нехай на два столика. Той, хто сяде і зачитається книгою, неодмінно її купить, та й за каву заплатить. У книжкових магазинах можна проводити літературні вечори, зустрічі з письменниками. Щось подібне можна придумати і для інших видів магазинів. У продуктових, наприклад, можуть проходити промо-акції певних товарів.
5
Який би магазин (чи якийсь інший бізнес) ви не хотіли організувати, слід пам'ятати кілька важливих правил організації бізнесу в принципі. Підтримуйте добрі стосунки з постачальниками і контрагентами, вчасно відповідайте на листи, завжди будьте в курсі останніх змін в тому сегменті ринку, в якому ви зайняті. Ці нескладні правила часто забуваються або виконуються недбало, однак нерідко саме від них залежить, чи зможете ви домогтися успіху у вашому бізнесі.