Як вирішувати завдання за допомогою рівнянь.

Завдання завжди можна вирішити за допомогою двох способів - по діям і рівняннями. Рішення завдання щодо дій в деяких випадках простіше рівняння, але бувають моменти, коли завдання не можна вирішити по діям. Для цього і використовують рівняння.
Інструкція
1
Спочатку в задачі, яку ви хочете вирішити за допомогою рівняння, ви повинні визначити вихідні дані. Наприклад: "Дві машини одночасно виїхали назустріч один одному з пунктів А і В. Швидкість однієї машини - 60 км/ч, а другий - 50 км/ч. Вони зустрілися через 2 години після виїзду з пункту. Скільки кілометрів становить відстань між цими пунктами ? " Вихідними даними тут є швидкість кожної машини і час, який вони їхали назустріч один другу.Нам потрібно взяти невідому величину і визначити її за х. Тут х буде відстань між пунктами.
2
Тепер ми повинні висловити х через інші величини. Тут у нас х = (60 + 50) * 2. Ми складаємо швидкості обох машин і множимо на колічетсво годин, які вони затратили на час до зустрічі. З цього ми знаходимо х і пишемо в ответе: "Відстань між пунктами А і В дорівнює 220 км.
3
Також у вас можуть попастися задачі складніше, в яких х виражатиметься в двох випадках. Наприклад: "Купили 5кг яблук і 4кг груш. Відомо, що кілограм груш стоїть на 12.5 рублів дорожче. Вся покупка коштувала 400 рублів. Скільки коштує кілограм груш і кілограм яблук?" Тут ми висловлюємо кілограм яблук через х, а кілограм груш відповідно через х + 10. Отримуємо рівняння: 5х + 4х + 50 = 400. Вирішуємо його і отримуємо, що кілограм яблук коштує 50 рублів, а кілограм груш - 60 рублів. Пишемо відповідь відповідно до умови задачі.