Як в'язати оренбурзький хустку. оренбургский хустку в'язання.

Оренбурзькі хустки бувають трьох видів: простий хустку , павутинка і палантин. Простий хустку в'яжеться з товстого сірого або білого пуху - це щоденний хустку . Павутинка в'яжеться з тонкого пуху і шовку. Її візерунок складний, а ніжність і тонкість шалі така, що готовий виріб проходить в обручку. Палантин - це велика пухова шаль-павутинка. Його надягають по святковим випадкам.
Інструкція
1
В'язання оренбурзьких пухових хусток не викликає складності у в'язальниць з досвідом. Якщо ви вмієте набирати петлі, в'язати лицьові, виворітні петлі, робити і спускати накиди, то ви зможете оволодіти мистецтвом в'язання оренбурзьких пухових хусток.
2
Перш за все, купите 200-250 г готової тонкої пухової нитки. Зазвичай вона продається вже напруженості на хб нитка.
3
Уважно прочитайте опис в'язання хустки за готовою схемою. Хустку в'яжеться з каймою по чотирьох сторонах. Будьте уважні і строго дотримуйтеся порядку в'язання.
4
Почніть в'язання з облямівки лівого нижнього кута. Кут хустки складається з правої і лівої частини. В'яжіть відразу обидві сторони по малюнку, пров'язуючи між ними розділову «доріжку» з 2 лицьових петель.
5
Провязав повний візерунок облямівки, переведіть одну її частину, ліву верхню і одну петлю доріжки, на в'язальну шпильку, решту облямівку в'яжіть до потрібної довжини. Потім вивяжіте правий нижній кут облямівки і переведіть на шпильку верхню праву її частину з одного петлею «доріжки».
6
Переведіть петлі з однієї з шпильок на спиці і наберіть по внутрішньому краю облямівки необхідну кількість петель для основного полотна хустки. В'яжіть основне полотно хустки разом з облямівкою по боках до потрібного розміру.
7
Зніміть петлі верхнього лівого кута облямівки і полотна хустки на шпильку. Вивяжіте третій кут хустки аналогічно другому кутку, чергуючи накиди і пров'язуючи разом потрібні петлі.
Зверніть увагу
Оренбургский пуховий платок - це символ Росії, можна сказати, її бренд. Такий же, як самовар або матрьошка. Хустки в Оренбурзі почали в'язати ще XVIII столітті з дивно м'якого пуху оренбурзьких кіз. Такого пуху більше немає ніде в світі. Колись французи намагалися розвести у себе оренбурзьких кіз і навіть вивезли декілька особин до Франції. Але в теплому кліматі ці кози швидко перетворилися во «француженок» зі звичайною грубою шерстю. Тому унікальний оренбургский пух дуже цінуватися в усьому світі, а оренбурзькі хустки відомі далеко за межами Росії.