Як пов'язати маску.

Мереживні маски, які одягали модниці під час знаменитих венеціанських карнавалів, зводили кавалерів з розуму. Маски шили з розкішних тканин, плели на коклюшках і човниках. Мереживну карнавальну маску можна зв'язати гачком, і виглядати вона буде не гірше старовинної.
Вам знадобиться
 • 25 г бавовняних ниток «ірис»
 • Дріт під колір ниток
 • Тасьма під колір ниток
 • Гачок №1,5 або 2
 • Бісер
 • Голка і нитка
 • Бумага
 • Карандаш
 • Крахмал
 • Вода
 • Емкость для підкрохмалювання
Інструкція
1
Намалюйте на папері контури маски. Щоб маска вийшла симетричною, краще скласти аркуш навпіл і намалювати одну половинку маски. Перенісся збігатиметься із згином листа. Намітьте прорізи для очей. Виріжте викрійку, приміряйте і скоректуйте.
2
Почніть в'язати маску від перенісся. Зв'яжіть повітряну ланцюжок з 8-20 петель, потім зробіть 2 повітряні петлі на підйом. Перший ряд пров'яжіть простими стовпчиками без накиду, стовпчик в стовпчик. Зв'яжіть таким чином ще 3-4 ряди, роблячи повітряні петлі на підйом на початку кожного ряду.
3
Далі в'яжіть ажурну сітку по схемі: 1 стовпчик з накидом, 1 повітряна петля над стовпчиком попереднього ряду. Наступний ряд пров'язуйте стовпчики з накидом над стовпчиками, а повітряні петлі - над повітряними петлями. Починайте додавати петлі по викрійці. В кінці кожного ряду пров'язуйте 3 стовпчики в один внизу маски і 2 стовпчики в один в її верхній частині.
4
Дов'язати до отвору, розділіть в'язання на 2 частини, приблизно по середині початковій ланцюжка. В'яжіть верхню частину, припинивши додавати петлі по верхньому зрізу. На місці отвори поступово зменшуйте петлі по викрійці, пров'язуючи разом по 2 стовпчики в кожному ряду. В'яжіть так 3-5 рядів, потім припиніть збавляти петлі і зв'яжіть кілька рядів прямо.
5
Додавайте петлі по викрійці по середній частині очок, пров'язуючи 2 стовпчики в стовпчик попереднього ряду. Верхню частину очок в'яжіть прямо або з легким вигином, залежно від викрійки. Дов'язати до того місця, де закінчується отвір, обірвемо нитку і затягніть петлю в тому місці, де закінчується отвір.
6
Таким же чином в'яжіть нижню половину. Додавайте стовпчики по нижньому краю очок і зменшуйте по зрізу отвору точно так само, як ви це робили при вив'язування верхній частині. Дійшовши до кінця отвору, знову зв'яжіть половинки разом і зменшуйте стовпчики з двох сторін, знизу по 3, зверху по 2. Останню петлю затягніть і обірвіть нитку. Поверніться до перенісся і симетрично зв'яжіть другу половину маски.
7
Зігніть дріт по контуру викрійки. Спаяти краю або з'єднайте їх шматочком стрижня для кулькової ручки. Прив'яжіть маску до дроту стовпчиками без накиду, щоб вона краще тримала форму. Можна обв'язати маску зубчиками по периметру. Можна прикрасити маску бісером.
8
Зваріть крохмальний клейстер і накрахмальте маску . Переважніше середнє крахмаленія, але можна накрахмалить і жорстко. Зв'яжіть шнурок або візьміть підходящу за кольором тасьму і прив'яжіть до країв маски.
Зверніть увагу
Як прикраси для маски не використовуйте битих іграшок.
Корисна порада
Новорічну маску можна прикрасити блискітками, різнокольоровими пір'ям.