Як орендувати ставок. оренда земельної ділянки під ставком Як порахувати.

Оренда ставу може стати початком вигідного бізнесу: любителів половити рибу у нас завжди було чимало. Можна орендувати природний водойму у держави або створити власний, штучний ставок. Обидва варіанти вимагають серйозних вкладень, але перший все ж може виявитися менш витратним. Основне, що вам знадобиться для оренди ставу - земельну ділянку, на якій розташований ставок.
Інструкція
1
Перший крок до оренди ставу - вибір ставу , що знаходиться в найбільш хорошому стані. Не варто забувати, що для більшості цілей використання ставок необхідно буде очистити і облагородити, що потребують певних інвестицій. Чим чистіше ставок, тим менше, відповідно, вам доведеться проводити заходів з його очищення, облагородження та підтриманню в належному стані. Крім того, якщо ви плануєте орендувати ставок для організації риболовлі, то варто шукати його в найбільш доступних для під'їзду районах, інакше клієнтів у вас буде недостатньо.
2
Для оренди ставу необхідно звернутися до виконавчого органу державної влади або місцевого самоврядування із заявою про надання в оренду земельної ділянки, на якій розташований ставок. За законом неможливо орендувати ставок без земельної ділянки, в межах якого він розташований. В заяві необхідно вказати, для яких цілей буде використовуватися земельну ділянку, його розміри і місце розташування. У місячний термін уповноважений орган видає заявнику схему розташування земельної ділянки на кадастровому плані території, і заявник за свій рахунок проводить кадастрові роботи. Після цього протягом двох тижнів приймається рішення про надання земельної ділянки в оренду та укладається договір оренди. Якщо договір оренди укладається на термін більше одного року, то він підлягає реєстрації в органах Росреестра.
3
Згідно з Водним кодексом, ніяких дозволів і погоджень для надання ставу в оренду під рибальство або рибництво не потрібно. Однак у багатьох інших випадках (вилучення водних ресурсів, використання ставу в рекреаційних цілях і т.д.) потрібно отримати рішення про надання ставу в користування від органів влади та укласти договір водокористування з уповноваженим органом. Для отримання рішення потрібно подати заяву до виконавчого органу державної влади або місцевого самоврядування з обґрунтуванням мети використання ставу . За договором водокористування за користування ставком необхідно буде платити відповідно до ставок, прийнятими відповідними органами.