Як в'язати подвійну п'яту. Як в'язати в шкарпетці подвійну п'яту.

Шкарпетки в'яжуть не тільки бабусі. Останнім часом рукоділлям займається безліч молодих і не дуже молодих дам. А ось мистецтвом вив'язування п'яти на носках володіють не всі. І сказати чесно, вив'язування п'яти на носках дається тільки тим, хто зрозумів логічну суть, як це не смішно, конструкції п'яти. Особливо подвійний п'яти.
Інструкція
1
Сенс вив'язування подвійний п'яти, виявляється, простий. Подвійну п'ятку в'яжуть на трьох спицях укороченими рядами. При цьому, спочатку відбувається звуження п'яти, а потім розширення. Малюнок в'язання нагадує бумеранг. Ось і п'ятка так і називається, «бумеранг» .Якщо ви в'яжете носок на чотирьох спицях, то для вив'язування п'яти, щоб не розпустити пов'язане полотно носка, закріпіть петлі на другій і третій спицях спеціальними насадками на спиці або перекиньте їх на шпильку для в'язання.
2
Зніміть всі петлі з двох спиць (1 і 4) на одну спицю і зв'яжіть два-чотири ряди лицьовій гладдю з вийшов петель. На них ви і будете вив'язувати п'ятку . Петлі поділіть на три і запам'ятайте, а краще запишіть, яка кількість петель припадати на центральну частину п'яти, а яке - на бічні.
3
1-й і всі непарні ряди в'яжіть лицьовими петлями. 2-ий і всі парні ряди в'яжіть виворітними петлямі.1-й ряд пров'яжіть лицьовими петлями.
4
2-ий ряд почніть з подвійною петлі: для цього залиште нитку перед роботою, зніміть петлю разом з ниткою, а нитка туго затягніть, щоб потім не виникало отворів на п'яті. Зніміть подвійну петлю на додаткову спицю. Решта петлі пров'яжіть по малюнку, т. Е. виворітними петлями
5
3-ряд також почніть з подвійною петлі. Потім зніміть її на додаткову спицю. Решта петлі в'яжіть по малюнку, т.е лицьовими петлями.
6
Продовжуйте в'язати таким чином, тобто починаючи з подвійною співали і знімаючи її на додаткову, поки не довяжете до кордонів середини пяткі.Провяжіте два кругових ряду на всіх спицях (і на тих, які закриті насадками або зняті на шпильку). Подвійні петлі на додаткових спицях пров'яжіть однієї лицьової петлею.
7
Тепер знову закріпіть половину петель. Решта (п'яткові) петлі поділіть відповідно до малюнком п'яти. Проробіть «бумеранг» в зворотному порядку, пров'язуючи подвійною петлею в кожному ряду останню петлю на 1 і 3 спицях (першу до середини п'яти) і знімаючи її на центральну, другу спицю.
8
В'яжіть подвійними петлями доти, поки всі петлі не опиняться на другий спіце.Затем розподіліть всі петлі на чотири спиці і продовжуйте кругове вив'язування носка.Удачі!
В'язання - заняття цікаве, корисне і дуже творче. Одна з речей, яка користується попитом у любителів в'язати - шкарпетки. Єдиний хитрий момент у в'язанні шкарпеток - п'ята.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа
  • - капронова нитка в тон
  • - 5 спиць
Інструкція
1
Зв'яжіть манжету носка. Для цього наберіть на спиці число петель, кратне чотирьом, розподіліть на 4 спиці і в'яжіть близько 10 см лицьовими петлями.
2
Зв'яжіть стінку п'яти. Для цього на 2 спицях потрібно зв'язати квадрат, лицьовій ряд - лицьові петлі, виворітний - виворітні.
3
Далі петлі потрібно розділити на 3 частини. Якщо число не можна розділити на 3 рівно, однакову кількість петель має бути в 1 і 3 частинах. Наприклад, 1 частина - 13 петель (поставте позначку кольоровий ниткою), друга частина - 11 петель (знову мітка), третя частина - 13 петель. В'яжіть лицьовими 2 частини, крім першої петлі перед другою міткою. Петлі перед міткою і після провязать разом лицьовій. В'язання повернути і першу петлю зняти, чи не пров'язуючи. Провязать назад виворітними, крім першої петлі перед першою міткою. Першу петлю перед міткою і першу петлю після провязать разом виворітної. Повторювати убавкі, поки на спиці не залишаться тільки петлі середньої частини.
4
З кожного боку від залишилися на спиці петель зробити стільки збільшень, щоб кількість петель дорівнювало набранному на початку. В'язати далі по колу лицьової гладдю.
Корисна порада
Для міцності п'яти можна додати до основної нитки, якою ви в'язали манжет, тонку капронову нитку, підібрану за кольором.