Як зробити полки для шафи.

Якщо основний каркас шафи вже готовий, то полки - це найпростіший елемент з усіх можливих його деталей. Потрібно дотриматися всього пару-трійку моментів при їх виготовленні, і шафа служитиме вам довгі роки.
Вам знадобиться
  • дриль, саморізи, шуроповерт, дошки.
Інструкція
1
Інструменти. Заздалегідь подбайте про інструменти. Вам знадобляться дриль і шуроповерт. До того ж варто придбати кромочную стрічку, яка допоможе вам красиво обробити щойно зроблені полички. Зверніть увагу на ширину і довжину стрічки при покупці, а також на колір. Вона не повинна бути вже або коротше полки і повинна мати приємний для вашого ока колір.
2
Види полиць. Тут кілька зручних варіантів: встановіть полки або на куточки (найлегша спосіб), або на стяжки (найміцніший спосіб), або зробіть їх знімними, щоб в будь-який момент вони могли бути вилучені з шафи без вимушених його ушкоджень і зайвих рухів.
3
Мабуть, найскладнішим видом полиць є так звані «антресолі», які розташовуються вгорі над штангами і гачками для одягу. Вони по-перше, найчастіше довгі і з часом, швидше за все, будуть прогинатися під вагою навантаження. Тому підсильте конструкцію за допомогою кронштейна. Він бере основне навантаження з середньої частини на себе і до того ж абсолютно не псує товарний вигляд.
4
Кріпильні елементи. Як елементи, без яких не можна зробити полки, використовуйте саморізи. У них є своя система оптимальних вимог: їх не повинно бути мало (для конструкції середнього розміру - мінімум 12 шт). Довжина саморізів повинна бути в два рази більше, ніж товщина дошки. Дехто, до речі, до цих пір по-старому використовують цвяхи, але практика показує, що використовувати саморізів набагато зручніше і практичніше.