Як розвинути свій словниковий запас. словниковий запас Як розвинути.

Словниковий запас буває активний і пасивний. До активного відносяться слова, які ви регулярно використовуєте в усній і письмовій мові. Пасивний включає в себе слова, які ви знаєте, але не вживаєте з тієї чи іншої причини, наприклад, тому, що вони не пов'язані з вашою професійною діяльністю. Як правило, пасивний словниковий запас в кілька разів більше активного, слова можуть переміщатися з одного в інший. Важливо розширювати свій словниковий запас , так як це сприяє успішному спілкуванню.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір;
  • - словники;
  • - книги;
  • - співрозмовники.
Інструкція
1
В російській мові приблизно півмільйона слів. В середньому словниковий запас одну людину становить 3000 слів, тобто виразні можливості досить обмежені. Чим більше слів ви знаєте, тим більше у вас коштів для реалізації думки у мові, тим приємніше і легше з вами розмовляти. Для поповнення словникового запас а можна застосовувати такі методи.
2
Більше спілкуйтеся - вступайте в словообмен з різними людьми. Від співрозмовника ви можете дізнатися багато нових слів, особливо якщо він - представник іншого покоління, іншої професії або має захоплення, відмінні від ваших. Крім того, в розмові ви можете почути слова зі свого пасивного словникового запас а, згадайте їх і активно використовуйте. І не бійтеся питати, що означає незнайоме слово! Повірте, бажання людини зрозуміти іншу допомагає порозумітися.
3
Читайте вголос. При читанні «про себе» в сприйнятті беруть участь тільки зорові аналізатори. Коли задіяні ще й слухові, ви міцніше запам'ятовуєте нові слова.
4
Робіть докладний переказ по свіжих слідах. Поки прочитаний текст ще не згас в пам'яті, є шанс вимовити рідкісні слова, які ви в ньому зустріли. Дитину можна просити переказати близько до тексту тему з домашнього завдання. Якщо йому не знайомі якісь слова, поясніть їх значення. Така словникова робота піде на користь вам обом.
5
У кожного слова російської мови є синонімічний ряд, що складається в середньому з 5-6 слів (синоніми - це слова близькі за значенням). Візьміть будь-який текст, написаний вами, і спробуйте замінити слова в ньому на близькі за змістом, але так, щоб зміст не змінилося і було зрозумілим. Якщо важко в підборі слів, зверніться до словника синонімів.
6
заучувати напам'ять вірші. Це не тільки дозволить проявити витонченість в підходящий момент, а й допоможе опанувати багато елегантними і граціозними словами, властивими тільки поетичної мови. Вони не годяться для повсякденності і припадають пилом на задвірках пам'яті, але так ви зможете хоча б звикнути до їх звучання в своїй голові. Побачите, вам буде цікаво.
7
Запишіть за десяток нових слів і спробуйте скласти розповідь з ними. Слова найчастіше ніяк не пов'язані між собою, і вплітати їх у осмислений текст буде захоплююче. Це допоможе не тільки запам'ятати нові слова, а й ввести в активний словниковий запас дещо з пасивного.
8
Поповнення словникового запас а є неодмінною умовою успішного оволодіння іноземною мовою. Ось кілька дієвих способів запам'ятовування іноземних слів.
9
КарточкіПішіте слова на різнокольорових картках з двох сторін: на одній стороні - іноземне слово, а на звороті - його переклад і приклад вживання (зручніше запам'ятовувати слова в контексті, тобто разом з довколишніми словами). Непогано використовувати картки різних кольорів для сортування за частинами мови. Так як картки не закріплені, ви не будете запам'ятовувати слова в послідовності і завжди можете перемішувати їх. Вони маленькі і компактні, працювати з ними можна навіть в дорозі.
10
СтікериРасклейте стікери з назвами на різні предмети у своїй кімнаті або квартирі. Вони постійно будуть потрапляти вам на очі, швидше запам'ятаєте.
Корисна порада
Не поспішайте запам'ятовувати одним разом багато слів. Досить вводити в словниковий запас 4-5 слів в день.