Як зробити правильний кут у плінтуса. Як правильно відрізати плінтус по кутах.

При установці стельового плінтуса важливо зробити правильний кут в місцях його стикування. При нарощуванні плінтуса по прямій лінії необхідно дотримати прямий кут стикуються деталей, а ще більш копітка завдання - забезпечити красивий стик в кутках приміщення. Як відрізати плінтус під вірним кутом?
Вам знадобиться
  • Монтажний ніж, стусло
Інструкція
1
Ви можете покластися на свій окомір і відрізати виріб без допомоги спеціальних пристосувань, «на око». Однак немає ніякої гарантії, що при цьому кути стикуються, будуть зразковими.
2
Для гранично точного виконання необхідного кута буде потрібно стусло. Це спеціальний столярний інструмент, що дозволяє контролювати кут обрізали деталей. Стислі застосовують для розпилювання дощок, брусків, плінтусів, дверних наличників як під фіксованими кутами в 45, 60, 90 градусів, так і під довільними кутами.
3
Зазвичай стусло являє собою лоток, у перетині нагадує букву П, в бічних стінках якого зроблені наскрізні пропили, розташовані під певними кутами. У ці пропили вставляється ріжучий інструмент (полотно ножівки, монтажний ніж). Інструмент рухається по пропілену як по напрямних. Виготовити стусло можна і самостійно з деревини твердих порід. Можливо також виготовлення стусла з пластику або алюмінію.
4
Одним з варіантів такого пристрою є поворотне стусло. У ньому передбачено пристосування для фіксації деталі і поворотний механізм, що дозволяє виставляти будь довільний кут для подальшого розрізання заготовки. Поворотне стусло може бути використано для обробки торців плінтуса , які необхідно стикувати під складним кутом.
5
Розмітьте плінтус по довжині і вкладіть його в лоток стусла. Притисніть заготовку до однієї з бічних поверхонь пристрою, з'єднавши лінію розмітки з відповідною прорізом. Для стикування кутових з'єднань плінтуса буде потрібно зробити кут в 45 градусів. Монтажним або канцелярським ножем акуратно розріжте плінтус по прорізи. Різати потрібно одним сильним поступальним рухом, утримуючи нож вертикально.
6
Подібним же чином обробіть другий елемент пари, яка підлягає стикуванні. При установці плінтуса за місцем кріплення слід спочатку підігнати кутові з'єднання, а вже потім відрізати плінтус по довжині.