Як встановити веб-сервер.

Функціонування більшості сучасних сайтів пов'язано з використанням декількох технологій, таких як системи управління базами даних, що інтерпретуються або частково компільовані мови програмування начебто PHP, графічні бібліотеки. Всі ці технології спільно використовуються під керуванням веб- сервера. Перед перенесенням на хостинг будь-який сайт вимагає налагодження і тестування. Тому має сенс встановити веб-сервер на локальний комп'ютер для обкатки сайтів перед введенням їх в експлуатацію.
Вам знадобиться
  • Сучасний браузер. Доступ в інтернет. Права адміністратора на локальній машині.
Інструкція
1
Завантажте дистрибутив Denwer. Відкрийте в браузері адресу http://www.denwer.ru. Клікніть по кнопці з написом "Завантажити Денвер". Виберіть версію PHP, яка міститиметься в завантаження пакеті. Натисніть кнопку "Завантажити". На сторінці, введіть своє ім'я та email-адресу, натисніть кнопку "Отримати посилання на скачування". Перевірте поштову скриньку, адреса якого був щойно вказаний. На нього прийде лист з посиланням для скачування дистрибутива. Клікніть по посиланню. Розпочнеться процес завантаження файлу. Збережіть файл на жорсткий диск комп'ютера.
2
Почніть установку web- сервера. Запустіть завантажений інсталятор Denwer-а. У вікні із запитом про встановлення натисніть кнопку "Так". Розпочнеться розпакування файлів дистрибутива. Дочекайтеся закінчення процесу розпакування. Далі відбудеться автоматичний запуск консольної програми інсталяції.
3
Встановіть Denwer. Натисніть клавішу Enter. Введіть шлях до каталогу, в який буде проведена установка. Натисніть Enter. Введіть "y". Натисніть Enter два рази. Виберіть букву віртуального диска, на який буде відображено вміст папки з каталогами віртуальних хостів, каталогами usr і bin. Введіть відповідну букву в вікно програми інсталяції. Натисніть Enter два рази. Дочекайтеся закінчення копіювання файлів. Виберіть варіант створення віртуального диска (при завантаженні операційної системи або ж при запуску серверів). Вкажіть, чи створювати ярлики для запуску і зупинки серверів на робочому столі. Натисніть Enter. Вікно програми інсталяції закриється. Буде відкрито вікно браузера з короткими інструкціями по запуску сервера і вирішення виниклих технічних проблем. Ознайомтеся з ними. Закрийте браузер.
4
Перевірте працездатність встановленого web- сервера. Запустіть сервер, використовуючи ярлик на робочому столі, або файл Run.exe, розташований в директорії denwer каталогу, в який проводилася установка. Відкрийте в браузері адресу http://localhost, або адреса http://127.0.0.1. Якщо в браузері відобразилася сторінка з повідомленням про успішну інсталяції, web-сервер встановлений коректно.
Зверніть увагу
З обережністю ставитеся до відкриття зовнішніх портів для доступу до локального сервера з web.
Корисна порада
Вибирайте опцію створення віртуального диска при завантаженні операційної системи. В цьому випадку буде доступно використання інтерпретаторів PHP і Perl з командного рядка при зупиненому сервері Apache.