Як розганяти оперативну пам'ять.

За продуктивність комп'ютера в основному відповідають обчислювальні вузли - центральний процесор і відеокарта, саме вони і піддаються розгону в першу чергу. Нарощуючи частотний потенціал, користувач збільшує кількість операцій, яке обчислювальний блок може вчинити за одну секунду. Але крім обробки даних, їх необхідно ще десь зберігати і транспортувати з досить високою швидкістю, під стати швидкості їх обробки. Щоб CPU і GPU не простоювали даремно, так само розганяють оперативну пам'ять тобто підвищують її пропускну здатність.
Інструкція
1
Робиться це двома способами: Перший спосіб - це зменшення таймінгів, тобто затримок пам'яті при переході від одного режиму роботи до іншого. Наприклад, для того, щоб очистити комірку пам'яті, а потім заново записати в неї будь-які дані простий складатиме декілька тактів, але слід пам'ятати, що зі зменшенням таймингов зменшується і частотний потенціал пам'яті.
2
Ще один спосіб - це нарощування частоти, все схильне до того ж закону, що і в першому випадку. З одного боку зростає частота обміну даними, з іншого доводиться збільшувати затримки для збереження стабільності системи. Так само надання стабільності, можливе підняття напруги живлення модулів пам'яті, але це варто робити з великим побоюванням, оскільки неправильні значення або погане охолодження можуть привести пристрої до перегріву і виходу з ладу.
3
Немає однозначної відповіді, який спосіб краще. Потрібно експериментально підбирати оптимальне поєднання обох параметрів, так, щоб найбільшою частоті відповідали менші таймінги. Так само особливу увагу слід приділити охолодженню, так як в розгоні пристрої працюють на межі своїх можливостей і виділяють набагато більшу кількість тепла, ніж при заявлених виробником параметрах.