Як вивчити склад чисел. склад числа будиночки.

Проблема вивчення складу чисел від 1 до 18 виникає у багатьох першокласників. В першу чергу, пов'язано це з тим, що запам'ятати потрібно абстрактну інформацію. Що значить для дитини фраза "7 - це 3 і 4"? Рівним рахунком - нічого. Тому вся робота по запам'ятовуванню і автоматизації знання складу чисел повинна вестися на наочному прикладі і бути зрозуміла дитині.
Вам знадобиться
  • 1. Папір і картон.
  • 2. Фломастери.
  • 3. Ручка.
Інструкція
1
Формуйте у дитини поняття про те, що число - це позначення кількості предметів, а цифра потрібна для позначення числа на листі.
2
Використовуйте в заняттях ігрові моменти. На аркушах кольорового картону фломастерами намалюйте з дитиною числові будиночки. Числовий будиночок - це багатоповерховий будинок, на кожному поверсі якого дві квартири. В трикутнику, обозначающем дах, напишіть число від 2 до 18. Поясніть дитині, що на одному поверсі може жити стільки мешканців, скільки позначає число - господар будиночка. Разом з дитиною, використовуючи лічильні палички, кубики та інший матеріал для рахунки, "розселити мешканців по квартирах". Наприклад, господар будиночка - число 5. Візьміть 5 паличок - це мешканці. На першому поверсі в одній квартирі живе 1 людина, відсуньте 1 паличку. Тоді в іншій квартирі живе 4 людини. Значить 5 - це 1 та ще 4. "Заселяючи" будиночок, отримаєте пари 1 і 4, 2 і 3, 3 і 2, 4 і 1. Таким чином, в числовому будиночку, обозначающем склад числа 5, буде 4 поверхи.
3
Розвісьте числові будиночки в квартирі так, щоб дитина бачила їх якомога частіше. Для вивчення складу чисел, закривайте в числовому будиночку правий або лівий стовпчик цифр. Дитина називає сусіда того чи іншого числа. Наприклад, 9 - це 3 і? 6 - повинен відповісти дитина.
4
Час від часу перевертайте один з будиночків і просите дитину намалювати будиночок, згадавши склад числа, на листочку по пам'яті.
5
Залучайте дитину до вирішення простих побутових задач.- Нас в родині 5 чоловік. Я вже поставила на стіл 3 тарілки. Скільки ще тарілок потрібно поставити? - Правильно, 2. 5 - це 3 та ще 2.Подобная робота ведеться з усіма числами.
Зверніть увагу
До складу числа входять однозначні числа. Так, 18 - це 9 і 9. У числовому будиночку всього один поверх.
Корисна порада
Можна виготовити картки з прикладами на додавання, що ілюструють склад чисел (9 = 4 + 5, 17 = 9 + 8 і т.д.).