Як змащувати дерев'яні лижі.

Ви - любитель покататися зимової сонячною погодою на лижах? Або, може бути, ви професійно займаєтеся цим видом спорту? У будь-якому випадку ви повинні знати, як правильно змастити лижі . Особливо важливо це в разі, якщо ваші лижі дерев'яні, а не пластикові. Процес цей слід ряду правил, яких потрібно дотримуватись неухильно.
Вам знадобиться
  • - мастило для лиж;
  • - парафін
Інструкція
1
Мастило потрібно наносити на сухі, а головне, чисті лижі . Друга важлива умова для правильного змазування - кімнатна температура.Накладивайте мазь шарами, при цьому розтираючи кожен з них. Після цього залиште лижі на 20-25 хвилин при температурі 10-15оС. Останній шар мастила нанесіть безпосередньо на вулиці. Особлива умова: стежте, щоб волога не потрапляла на змащену лижу.
2
Нагрейте мазь, яку ви збираєтеся нанести на лижі , для того щоб вона легше вбралася. Для ефективності обов'язково перевірте, як змащені лижі . Для цього всього лише рушайте на невелику оздоровчу прогулянку кілометра на 2. Якщо лижі будуть прослизати, то натріть ще одним шаром мазі. Не забудьте додати тверду мазь.
3
Безпосередньо для дерев'яних лиж нанесіть на передню і задню частину парафін, а в середину - тримаючу мазь. Проробивши нехай нелегку, але необхідну роботу, ви можете спокійно насолоджуватися плавним ковзанням і отримувати задоволення від лижної прогулянки!
Корисна порада
При виборі мазі зверніть увагу на температуру повітря, снігу та влажность.Прі непостійність погоди тримаєте напоготові два тюбика різних мастил на випадок необхідності коригування мастила на лижах.
Для ефективного ковзання при ходьбі на лижах дуже важливо правильно нанести мастило. Її використовують не тільки професійні спортсмени, а й аматори. Крім поліпшення ковзання, така підготовка лиж також дозволяє вберегти інвентар від швидкого зносу. Деякі прості рекомендації допоможуть вам змащувати лижі правильно.
Вам знадобиться
  • - верстат для закріплення лиж;
  • - утюжок;
  • - парафіни і мазі;
  • - пробка;
  • - чиста ганчірочка.
Інструкція
1
Оберіть місце для змащення лиж. Бажано проводити цю процедуру при кімнатній температурі. Закріпіть лижу в спеціальному верстаті або на столі. Якщо пристосувань у вас під рукою немає, упріть задній кінець лижі в стик між підлогою і стіною.
2
Видаліть стару мазь з поверхні лиж. Для цього використовуйте пластиковий скребок, розчинник (скипидар) і спеціальні змивки, які можуть бути у вигляді аерозолю або пасти. Нанесіть змивку на ковзаючу поверхню лижі, виждіть 2-3 хвилини, а потім за допомогою скребка видаліть з поверхні старе мастило.
3
При користуванні скипидаром нанесіть його на м'яку ганчірочку і протріть поверхню лижі до повного видалення парафіну або мазі. Очистіть поверхню від частинок старого мастила чистої ганчірочкою. Лижі повинні бути сухими.
4
Нанесіть мастило, призначену для поліпшення ковзання. Якщо йдеться про лижі із пластиковим покриттям, то для цього використовується, як правило, різні види парафінів. Виберіть той, який відповідає температурі повітря. Підготуйте спеціальний праску, нагрів його.
5
Натріть поверхню лижі бруском парафіну або попередньо злегка нагрійте, піднісши до прасування. Якщо ви плануєте кататися вільним («гребеневим») стилем, нанесіть парафін на всю ковзну поверхню. Для ходьби класичним ходом нанесіть парафін тільки на кінці лиж.
6
Повільними і плавними рухами пропрасуйте поверхню лижі, щоб парафін розм'якшився і розійшовся по ній. Будьте обережні, щоб не пошкодити ковзаючу поверхню зайво гарячим праскою. Після нанесення парафіну дайте лижам охолонути протягом 15-30 хвилин.
7
Тепер надлишки парафіну зніміть пластиковим скребком, здійснюючи руху від шкарпеток лижі до її заднього кінця. Неприпустимо використовувати металевий інструмент, оскільки це може привести до псування пластикового покриття.
8
Для того щоб усунути можливу «віддачу», тобто прослизання лиж при ходьбі класичним ходом, нанесіть мастило на утримання. Визначте потрібну ділянку лижі для нанесення мазі. Це місце, зване «колодкою», розташовується приблизно на 20-30 см в обидві сторони від кріплень (залежно від жорсткості лиж).
9
Нанесіть послідовно під «колодку» два-три тонких шару лижної мазі, враховуючи при цьому, що вона повинна бути розрахована на трохи вищу температуру, ніж є насправді. Небажано накладати відразу один товстий шар, це погіршить якість ковзання. Кожен шар ретельно розітріть пробкою, здійснюючи руху від передньої частини до задньої частини лижі.
10
Після нанесення мастила деякий час охолодіть лижі на вулиці, перш ніж їх використовувати.