Як вив'язувати реглан.

Виконання реглана спицями в'язальниці воліють тому, що не треба робити викрійки і відриватися на підрахунок додатків-убавленій, а ще - бо все виріб в'яжеться одночасно і симетрично, і зшивати частини не потрібно. Та й готовий виріб, пов'язане реглан, сидить краще.
Вам знадобиться
  • нитки, спиці
Інструкція
1
Візьміть нитки і при в'язанні реглана використовуйте метод панчішної в'язки. Лінія реглана - це одна петля, яку по лицьовій і по виворітного сторонам вироби провязивают лицьовій. Число петель - непарне. Підготовчий ряд в'яжеться лицьовими петлями. Відзначаємо кольоровою ниткою середню петлю (тут 6-а, включаючи кромочную) - це буде початком лінії реглана .
2
В'яжіть далі за схемою: 1-й ряд (лицьова сторона): кромочная, 4 лицьові, 1 накид (до себе), 1 лицьова, 1 накид, 4 лицьові, кромочная.2-й ряд (виворіт): кромочная, 4 виворітні, накид провязать лицьовій за задню стінку, 1 лицьова, накид лицьовою за задню стінку, 4 виворітні, кромочная.3-й ряд: кромочная, 5 лицьових, 1 накид, 1 лицьова, 1 накид, 5 лицьових, кромочная. У кожному ряду додаємо одну петлю, з обох сторін. Це найпростіший спосіб вив'язування реглана : просте додаток петель дає можливість в'язати вироби ажурними і складними візерунками. Даним методом в'яжуться також жакети і светри.
3
Закрийте петлі. Що залишилися довгі шматки ниток слід вивести гачком або трикотажній голкою на виворітну сторону. Замаскуйте їх по особових петлям гумки. Для цього візьміть нитку і протягніть її на 1/3 в одну сторону, після поверніть і простягніть її до кінця в протилежну, це дозволить їй закріпитися і не дасть розпуститися. Нитка з лицьового сторони не видно не буде. Отпарьте виріб через два шари марлі.
Зверніть увагу
Розраховуються і розбиваються петлі на деталі відразу у горловини. Для розрахунку петель беруться такі мірки: щільність в'язання візерунка вироби і окружність шиї. Додаток петель виробляємо з кожного боку. Всього з'єднувальних ліній в реглані чотири. В ряду прибавка всього 8 петель (по дві у кожній лінії). Як тільки досягається потрібна ширина спинки, в'яжемо кожну деталь окремо.
Корисна порада
Для лінії вязанного на спицях реглана підійде будь-який візерунок - ажурний, джгути, гумка та інші. До бажаної ширини спинки з передом і рукавів (тобто до лінії реглана) всі деталі треба провязивать одночасно. Накиди в виворітних рядах пров'язуються лицьовій за задню стінку - це треба для того, щоб на лицьовій стороні виробу дірки від накидов були помітними.