Як розвивати дотепність. дотепність Як розвинути.

Дотепність - це особливий і рідкісний дар, вміння, яке проявляється дуже рано і з часом тільки відточується. Зараз, коли пропонують навчитися чому завгодно, є ті, хто пропонує навчити розвивати дотепність. Насправді дотепність - це завжди розрив шаблонів, зміна ракурсу, гра асоціаціями. Крім того, у дотепних людей швидка, практично моментальна реакція, адже найчастіше сіль жарти або гострого слівця саме в тому, що воно сказано вчасно. Якщо ви придумаєте жарт через півгодини після викликала її ситуації, вона вже може здатися не смішний і викличе в кращому випадку ввічливу посмішку.
Інструкція
1
Якщо ви хочете блищати в середовищі інтелектуалів, то потрібно розширювати свій кругозір, читати більше книг і літератури, вчитися на кращих зразках. Почитайте визнаних дотепників: Бернарда Шоу, майстри коротких і ємних формулювань, Вудхауза Честертона і Марка Твена. З вітчизняних письменників непревзойденни в своєму дотепності Зощенко, Ільф і Петров, Довлатов і Гарик Губерман.
2
Дотепність зазвичай небагатослівно і точно. Найголовніше в дотепному висловлюванні - це несподіванка, як і в хорошому анекдоті. Наприклад, у Довлатова один герой каже: «Повертаюся вчора додому, дивлюся - в грязі грають діти. Придивився - мої ».Ось ще один фактор дотепності - не бійтеся бути іронічним по відношенню до себе самого. Той, хто постійно жартує лише над іншими, може уславитися злим вістряком. Той же, хто вміє посміятися і над собою, завжди викликає більшу розташування (і бажання слухати його гостроти).
3
Якщо ви хочете розвинути свою дотепність, спробуйте побачити схожість явищ, яка не впадає в очі. Зіставлення, здавалося б, несумісного завжди смішно. Вчіться знаходити ємні метафори й образи. Уникайте звичних порівнянь, адже дотепність - це завжди заперечення штампів. Шукайте нові слова та асоціації. Змішання низького і високого, бюрократичної мови з любовним словником завжди викликає сміх і підкреслює безглуздість ситуації.
4
Не бійтеся доводити фразу або поняття до абсурду, це посилить вплив порівняння. Так само як і карикатура, дотепність може користуватися гіперболою, тобто перебільшенням. І не покладайтеся на спонтанну імпровізацію. Знамениті жартівники кажуть, що хороший експромт завжди повинен бути добре підготовлений. Накопичуйте свій секретний арсенал фраз, порівнянь і жартів, щоб блиснути ними в розмові.
Дотепний людина має можливість обійти важкі й незручні ситуації, а також справитися з будь-якими складностями більш якісно і швидко. Справа в тому, що зайва серйозність заважає у вирішенні багатьох питань, в той час як почуття гумору - допомагає.
Інструкція
1
Варто відрізняти людину, яка сипле анекдотами і заливисто сміється, від дотепної особистості. Дотепна людина володіє творчим складом мислення, і він не буде переказувати все жарти, весело регочучи, а спокійно промовить одну обрану гостроту, яка справить ефект бомби, що розірвалася.
2
Справа в тому, що гостроту не знаходять в навколишньому, а створюють самі, використовуючи інтелект. Звідси випливає, що, для того, щоб бути дотепною, необхідно розвивати інтелектуальні здібності та навчатися критично сприймати реальність. Намагайтеся, щоб ваш мозок завжди знаходився в тонусі, навіть якщо ви відправилися з подругами у відпустку.
3
Уміння створювати гостроти - це вміння знайти підходящі асоціації. Намагайтеся в повсякденності шукати асоціації у всьому, що вас оточує. І вони можуть бути не тільки зі світу предметів одного типу, але і абсолютно, на перший погляд, віддаленими, і від того, асоціація буде більш тонка.
4
Миттєва критична оцінка - це те, що вимагали від нас на уроках літератури. Уміння скористатися своїм інтелектуальним і розумовим багажем, створити ряд асоціацій і зробити висновок. Що потрібно, щоб розвинути в собі критичне мислення? Читати більше гарної класичної літератури.
5
Зверніть увагу на англійське почуття гумору - саме його можна назвати зразком дотепності. Це ті жарти, зміст яких не відразу зрозумілий непосвяченим людям. І справа тут не стільки в культурних особливостях, скільки в особливостях критичного мислення. Читайте англійські гумористичні книги, дивіться комедійні шоу, і ви уловите, на чому будуються дивовижні англійські гостроти.
6
В дотепного жарту дуже важливо правильно підібрати час для виголошення ключової фрази, тобто не протараторіла її слідом за всім текстом, але і не затягнути паузу. Від цього залежить той ефект, який буде вироблений на слухачів. Зрозуміти, скільки коштує вичікувати, ви зможете тільки на практиці.
7
Бути дотепної - значить бачити світ не плоским, а виявляти нескінченні зв'язку. Уміння висловлюватися метафорично - цінна якість. Частіше дивіться по сторонам, вдивляється у все, що оточує вас. Розглядайте обличчя людей, їхні характерні реакції - все це корисно для створення самих різних асоціативних ланцюжків, необхідних в побудові гостроти.
8
Потрібно бути досить сильною людиною, щоб в складній ситуації замість прояву негативних емоцій сказати тонкий жарт. Для цього необхідно як би вийти за межі себе і оглянути ситуацію з різних сторін: з боку кривдника, спостерігачів, громадськості, а також своєю. Коли ви з'єднаєте ці погляди на подію, в вашій голові народиться щось різнобічно оригінальне.
9
Тримайте свої почуття і розум в позитивному настрої завжди. Пригнічений стан, коли почуття гумору на нулі - це болото, з якого складно вибратися. Вас повинно цікавити такий настрій, коли, навіть будучи не в дусі, ви зможете сказати дотеп з приводу свого ж стану. За фактом нічого не змінюється, але вам стає легше сприймати його. В цьому і є рятівна сторона дотепності.