Як змінити завантажувальний диск. Як змінити системний диск.

Відразу після включення комп'ютера його процесор передає управління базової системи введення-виведення (BIOS), записаної в постійну пам'ять. Після закінчення перевірки працездатності пристроїв, вона виробляє послідовне сканування наявних дисків на предмет виявлення завантажувача операційної системи. Першому же знайденому диску з завантажувачем буде передано подальше управління, і він буде вважатися завантажувальним. Таким чином, для того, щоб змінити завантажувальний диск, часто досить поставити його першим в чергу опитування BIOS.
Інструкція
1
Для зміни завантажувального диска вам потрібно насамперед потрапити в панель зміни налаштувань BIOS (Basic Input/Output System - «Базова система введення/виводу»). Для цього треба після включення комп'ютера, ще до появи на екрані рядків із звітами про проведені перевірки пристроїв, натиснути клавішу Delete (для Award BIOS) або F2 (для Phoenix і AMI BIOS). Зазвичай інформація про призначену клавіші з'являється в нижній частині екрану монітора.
2
Залежно від виробника і версії BIOS, шлях до потрібних налаштувань черговості опитування пристроїв, може бути різним. В одних треба вибрати розділ Advanced BIOS Features і поміняти значення настройки з ім'ям First Boot Device (наприклад, в AMI BIOS 1.45, Phoenix AWARD BIOS 6.0). В інших є окремий розділ з назвою Boot (наприклад, в AMI BIOS 2.54) і в нього поміщена та ж настройка First Boot Device. У кожному разі зміст і призначення розділів і змінних будуть схожими.
3
Змінивши порядок опитування дисків комп'ютера, вам треба вийти з панелі налаштувань BIOS. Це робиться за допомогою вибору відповідного пункту меню. Питання про збереження зроблених змін буде заданий при виході. Для збереження результатів настройки на нього потрібно відповісти ствердно.
4
В деяких версіях BIOS існує можливість поміняти завантажувальний диск без зміни налаштувань. Для цього в процесі завантаження слід натиснути F11 (в AMI BIOS 1.45) - відповідна підказка присутній в нижній частині екрану. В результаті вам буде запропоновано меню з доступних для завантаження дисків , в якому потрібно зробити вибір. Однак це одноразове рішення. Так, при наступному завантаженні BIOS вироблятиме вибір завантажувального диска відповідно до черговості, зазначеної в його налаштуваннях.