Як дізнатися, де Схід.

На жаль, сучасні міські жителі поступово втрачають навички орієнтування на місцевості. На випадок екстремальних ситуацій (людина загубився в лісі, наприклад), необхідно знати елементарні правила, в яку сторону світу йому рухатися.
Інструкція
1
Перший спосіб: позиціонування на компасу.Установіте компас горизонтально на твердій поверхні. Відпустіть гальмівний затискач з компаса. Через деякий час стрілка компаса перестане коливатися і своїм "північним" кінцем вкаже на північ, а протилежним - на південь. Праворуч від "північного" кінця під кутом 90 градусів буде схід .Не використовуйте компас поблизу ліній електропередач та залізниць: показання компаса будуть іскажени.Проверяйте показання компаса час від часу, щоб не збитися з шляху.
2
Другий спосіб - по сторонам света.Етот спосіб знаком нам ще з уроків географії в школі: на годину сходу сонце знаходиться приблизно на схід е, опівдні - ближче до півдня, в 3:00 дня на південному заході, а заходить приблизно на заході.
3
Третій спосіб - визначення сторін світу по годинах і солнцу.В сонячну погоду розташуйте годинник, щоб стрілка годинника дивилася прямо на солнце.Разделіте навпіл кут між годинниковою стрілкою і цифрою «13» на табло циферблата. Пряма лінія, яка поділяє цей кут, буде вказувати на південь. Отже, зліва від нього буде схід . В літній час похибка цього методу зростає до 25 градусів. У південних широтах, де сонце стоїть високо, такий метод використовувати не рекомендується.
4
Четвертий спосіб - орієнтування по Полярної звезде.Найдіте на зоряному небі сузір'я Великої ведмедиці - розташування її семи яскравих зірок нагадує своїми обрисами ковш.Отложіте подумки відстань між крайніми зірками вгору по прямій в сторону Малої ведмедиці (малий ківш) у кількості 5 раз. Відкладений відрізок наткнеться на крайню зірку в ковші - Полярну звезду.Встаньте особою в Полярної зірці: це буде напрямок на північ. Отже, справа ви отримаєте направлення на схід .
Зверніть увагу
Добре пам'ятати деякі життєві спостереження: мох росте переважно на північній стороні підстави дерев. У спекотну погоду смола хвойних дерев виділяється переважно на південній стороні. Квіти соняшнику і череди влітку завжди повернені на південь. В ярах сніг навесні швидше тане з північного боку.