Як готувати каракатиць. каракатиця Як приготувати.

Каракатиця є головоногим морським молюском, що виділяють коричневе барвник. Мешкають молюски даного виду в Атлантичному океані, і тримаються найчастіше невеликими зграями. Тулуб каракатиці плоске. Своєю формою вона нагадує корж. За своїм смаком варене м'ясо каракатиці дуже нагадує м'ясо кальмара. Зазвичай в їжу вживається її мантія і щупальця. В м'язах восьминога багато екстрактивних речовин, які надають своєрідний присмак блюду. Каракатиця є найбагатшим джерелом корисного білка, а так же вітамінів і мікроелементів. У нашій країні молюски можна придбати в замороженому вигляді. Цей чудовий морський делікатес рекомендується використовувати для приготування смачних салатів, супів і піци.
Вам знадобиться
  • каракатиці (2 кг);
  • ріпчаста цибуля (2 кг);
  • червоне вино (0,5 л);
  • вершкове масло (50 г);
  • оливкового масла (50 г);
  • кедрові горішки (10 шт .) або мигдаль.
Інструкція
1
Акуратно вимийте каракатиць, усуньте покриває їхні чорну плівку. Розріжте кожну каракатицю уздовж спинки. Дістаньте довгу кістку з тільця кожного молюска, намагаючись не пошкодити чорнильний мішечок. Притримуючи пальцем, витягніть нутрощі і чорнильний мішечок. Потім видаліть щупальця.
2
Візьміть ємність, налийте в неї дві чашки червоного сухого вина. Додайте до неї чорнило каракатиць. Перешкодьте.
3
Потім на нарізний дошці невеликими шматками наріжте каракатицю. Опустіть в вино. Залиште маринуватися на ніч.
4
На наступний день наріжте цибулю кільцями і обсмажте його в суміші оливкової і вершкового масла.
5
Потім окремо на сильному вогні обсмажте каракатицю. Зробіть тихіше вогонь. Додайте пасеровану цибулю, бланшований рубаний мигдаль або кедрові горіхи.
6
Залийте каракатиць сумішшю чорнила і винним маринадом. Тушкуйте все це на слабкому вогні до м'якості. Страва з каракатиць готово!
Зверніть увагу
Чорнило можна купити і в упаковці. Вони призначені для разового використання.
Корисна порада
Размораживать каракатицю краще в холодній воді, потім промивати в проточній. Для того щоб обробити каракатицю і при цьому не розлити чорнило необхідні наступні правила: 1) Розкласти каракатицю на робочій поверхні і ножем відокремити голову.2) Щупальця відрізати прямо біля очей, але так, щоб вони залишилися пов'язані один з одним тонким кольцом.3) пальцями видавити і видалити жорсткі частини жувального аппарата.4) Розрізати сумку тулуба по верхній, більш темній стороні спини, поздовжнім надрізом ножа.5) Обережно розсунути в сторони краю розрізу, щоб витягти оболонку, яку називають мантією. У задній, вузької частини тіла каракатиці знаходиться блискучий чорнильний мешок.6) Великий палець ввести всередину мантії і обережно відокремити нутрощі, не пошкодивши при цьому чорнильний мешок.7) Акуратно вичавити чорнило, повільно натискаючи на мішок великим і вказівним пальцамі.8) Зняти пальцями шкіру з сумки тулуба і добре промити її під струменем холодної води.