Як домогтися авторитету.

«Вимагаю, щоб мене поважали!» - Кричить у гніві новий начальник, чиї розпорядження не виконуються. Без авторитету неможливо керувати людьми та й просто отримати належну увагу до своєї персони. Пропонуємо кілька прийомів, які дозволять підлеглим оцінити вас по достоїнству.
Інструкція
1
Якщо вас призначили начальником, і від ваших рішень залежить доля співробітників, насамперед налагодьте з людьми людський контакт. Визначте дату загальних зборів, де будуть присутні всі - від вашого першого зама до прибиральниці.
2
Розкажіть про себе у вільній формі, ненав'язливо згадавши про професійні досягнення. Нехай всі бачать, що ви компетентні і налаштовані миролюбно. Але головне - говоріть про те, якими будуть ваші перші кроки на новому поприщі, особливо, якщо вам належить прийняти непопулярне рішення про скорочення штату.
3
Не дивуйтеся, якщо спочатку вас приймуть у багнети, і не йдіть в глуху оборону. Дозвольте співробітникам відверто висловлювати претензії, тоді вони не будуть шепотітися по кутах, розтрачуючи робочий час даремно.
4
Зробіть так, щоб люди не перебували в інформаційному вакуумі, поширюючи чутки про подальшу долю компанії. Важливо, щоб всі були в курсі того, що ваша місія - вести компанію до нових досягнень, а не знищити її, як стверджують недоброзичливці.
5
Швидше за все, люди звикли до вашому попереднику, яким би слабким керівником він не був. Не критикуйте його публічно, навпаки, всіляко підкреслюйте роль екс-боса в побудові компанії. Але при цьому дайте зрозуміти, що тепер головний - ви.
6
Запросіть до співпраці перевірених часом професіоналів, з якими ви добре знайомі. Разом вам буде простіше освоїтися в новому колективі. Розлучаючись зі старими кадрами, дякуйте їм за працю, будьте коректні.
7
З часом підлеглі звикнуть до вас, і вам не доведеться нічого їм доводити. Але перші кроки в новому для вас якості надзвичайно важливі. Саме від того, як ви поведете себе в перші стресові місяці, залежить ваш авторитет.
8
Пам'ятайте, що авторитет можна тільки заслужити. Його не можна купити або завоювати обманом. Ваші найкращі рекомендації - бездоганна репутація, професіоналізм і добра вдача. Покажіть людям, що ви не підведете їх в складній ситуації, і вони будуть вам довіряти.