Як позбутися пробок в горлі. пробки в горлі Як позбутися.

Пробки в горлі є частим проявом хронічного тонзиліту. Неприємний запах з рота, дискомфорт в мигдалинах, постійне джерело інфекції в організмі, ослаблення імунітету - ось ті деякі наслідки, які викликає це захворювання.
Інструкція
1
Якщо "пробки" турбують вас постійно, то необхідно звернутися за консультацією до лор-лікаря. Лікар огляне горло і зробить мазок на флору. Мазок необхідний для того, щоб визначити, які мікроби оселилися на ваших мигдалинах, а також які антибіотики найбільш ефективні для боротьби з інфекцією.
2
Як тільки результати мазка будуть готові, можна буде підібрати ефективне лікування. Як правило, при хронічному тонзиліті хороший ефект дає санація мигдалин. На сьогоднішній день вона буває двох типів - ручна і вакуумна. При ручній лікар використовує шприц зі спеціальною насадкою, за допомогою якої йде вимивання "пробок".
3
Вакуумна санація робиться на спеціальному апараті. Перевагою такого методу є його висока ефективність, так як ліки проникає в тканини на максимальну глибину, а вакуум дозволяє позбавитися від найглибших "пробок". До мінусів можна віднести хворобливість методу, тому дітям його необхідно робити з обережністю. Також на вакуумній санації можуть виникнути проблеми у людей, які мають сильний блювотний рефлекс. Саме тому лікарі рекомендують робити цю процедуру на голодний шлунок.
4
Санації проводять курсами - від 2 до 4 разів на рік і лише за призначенням лікаря. Дуже часто разом з санацією лікар призначає фізіопроцедури (ультразвук, лазер).
5
В інший час боротися з "пробками" можна за допомогою медикаментозної терапії, яку повинен призначити лор, а також за допомогою регулярних полоскань.
6
Полоскати горло можна відварами ромашки, шавлії, корою дуба. Дуже ефективно полоскати мигдалини морською водою. Її можна зробити наступним чином: на склянку теплої води розвести 1 чайну ложку солі, додати 1 чайну ложку соди і 5 крапель 5% настоянки йоду. Полоскати бажано 2-3 рази на день.
7
Якщо регулярні санації і полоскання горла не привели до зникнення пробок, то мигдалини необхідно буде видалити хірургічним шляхом, так як хронічний тонзиліт дуже негативно впливає на імунну систему всього організму.