Як провести мережу будинку.

В даний час наявність декількох ноутбуків, нетбуків або комп'ютерів в одному будинку або квартирі не є розкішшю. Природно, користувачі воліють об'єднувати всі ці стаціонарні і мобільні ПК в єдину локальну мережа . Сучасні технології дозволяють зробити це досить швидко, не розташовуючи величезним набором знань в області побудови мереж. Та й витрати на проведення домашньої локальної мережі власними силами порівняно невеликі.
Вам знадобиться
  • роутер
  • маршрутизатор
  • мережеві кабелі
Інструкція
1
Визначте тип вашої майбутньої локальної мережі. Існує три варіанти подібних мереж: дротова, бездротова і комбінована. Якщо серед ваших пристроїв маються і ноутбуки, і стаціонарні ПК, то ваш вибір повинен лягти на комбіновану мережа . Для її створення вам знадобиться Wi-Fi маршрутизатор або роутер.
2
Лідерами в області виробництва роутером і маршрутизаторів для домашнього використання є фірми D-Link і Asus. Придбайте Wi-Fi маршрутизатор, в якому присутні порти для мережевих кабелів. Підключіть будь-який комп'ютер або ноутбук до маршрутизатора через вільний порт LAN. Відкрийте його настройки. Для цього відкрийте ваш браузер і в адресному рядку введіть http://192.168.0.1 або ... 1.1, в залежності від фірми виробника. Відкрийте пункт «Налаштування точки доступу» або «Wireless Setup Wizard». Заповніть поля, обов'язково вказавши роутеру статичний (постійний) IP-адресу.
3
Підключіть всі стаціонарні пристрої до маршрутизатора. Використовуйте для цього заздалегідь куплені мережеві кабелі. Все нетбуки та ноутбуки підключіть до створеної вами бездротової точки доступу Wi-Fi.
4
Відкрийте настройки мережевого підключення на будь-якому пристрої. Знайдіть пункт «Протокол TCP/IP» і зайдіть в його властивості. Введіть IP-адресу, який буде відрізнятися від адреси маршрутизатора останнім сегментом. В поле «Основний шлюз» введіть IP-адресу маршрутизатора. Повторіть цю операцію для всіх інших пристроїв, замінюючи останній сегмент в поле «IP-адреса».