Як з'єднати локальну мережу.

Для більшості офісів, будь то невелика фірма чи підприємство, наявність локальної мережі - життєво важлива необхідність. Навіть у багатьох будинках користувачі створюють власні локальні мережі, які значно спрощують обмін інформацією між ноутбуками та комп'ютерами. Плюси локальних мереж можна перераховувати дуже довго. Справа в тому, що важливо не тільки вміти створювати локальні мережі, але і об'єднувати вже готові так, щоб вийшла мережа працювала стабільно і правильно.
Вам знадобиться
  • мережеві кабелі
  • світчі
Інструкція
1
Якщо вам потрібно об'єднати дві локальні мережі в одну, то в цьому немає нічого складного. Придбайте мережевий кабель RJ45 і з'єднайте з його допомогою світчі, маршрутизатори або роутери, об'єднуючі комп'ютери в дві різні мережі.
2
Для об'єднання великої кількості локальних мереж ви можете використовувати аналогічний принцип. Головне врахуйте, що світчі необхідно з'єднувати послідовно. Ні в якому разі не допускайте ситуації, коли 3 або більше світчей будуть з'єднані кожен з кожним. Тобто якщо свитч 1 з'єднаний з світче 2, а свитч 2 з світче 3, то не можна допустити з'єднання світчей 3 і 1.
3
Пам'ятайте, що для стабільної роботи мережі рекомендують використовувати схожі IP-адреси і маски підмережі на всіх комп'ютерах. Тобто якщо ви бажаєте уникнути проблем із загальним доступом до якихось ресурсів або папок всередині мережі, то формат IP-адрес повинен бути приблизно таким: 111.111.111.X. Змінюватися повинен тільки останній сегмент. Маску підмережі краще залишати стандартну, т.к. вона буде однаковою для всіх пристроїв.
4
При об'єднанні двох локальних мереж, найімовірніше, буде існувати два формати IP-адрес. Поміняйте IP-адреси тих комп'ютерів, які раніше складали меншу за кількістю локальну мережа . Це дозволить уникнути додаткової роботи.
Для того щоб розширити локальну мережу, абсолютно не обов'язково створювати принципово нову схему. Інший раз цілком достатньо простого об'єднання двох готових мереж. Тоді фінансові витрати в гіршому випадку зводяться до придбання мережевого концентратора.
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi маршрутизатор;
  • - мережевий концентратор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Для початку розглянемо варіант з'єднання двох бездротових локальних мереж. На перший погляд може здатися, що це найскладніший процес. Поспішаємо вас запевнити: це не так. З точки зору налаштування, з бездротовими мережами все набагато простіше.
2
Якщо обидві локальні мережі побудовані з використанням Wi-Fi маршрутизатора, то достатньо просто з'єднати їх мережевим кабелем. Для цього один його кінець підключіть до порту LAN одне з маршрутизаторів, а другий - до порту Internet другого пристрою.
3
Зверніть увагу на той факт, що в налаштуваннях мережевого адаптера потрібно включити пункт автоматичного отримання IP-адреси. Справа в тому, що маршрутизатор, з'єднаний через порт LAN, отримуватиме новий IP-адресу від другого пристрою.
4
Якщо ж ви вирішили поєднати дві провідні локальні мережі , то алгоритм дій сильно зміниться. Якщо дозволяє структура обох мереж, то просто з'єднаєте два мережевих концентратора різних мереж між собою мережевим кабелем.
5
Якщо ж вільні порти для підключення відсутні, то придбайте додатковий мережевий концентратор і два кабелі. Вимкніть по одному пристрою з кожної локальної мережі від концентраторів і підключіть їх до нового пристрою. Останнє, в свою чергу, з'єднайте кабелями з вивільненими портами.
6
Відразу хочеться відзначити, що якщо обидві мережі були підключені до маршрутизаторів, які роздавали IP-адреси, то один з них доведеться відключити або переналаштувати. В іншому випадку, обидва пристрої будуть намагатися видати одному і тому ж комп'ютера різні IP-адреси.
7
Якщо немає можливості відключити маршрутизатор від мережі , просто вимкніть в ньому функцію DHCP. У даній ситуації така дія призведе до того, що маршрутизатор буде виконувати функцію звичайного мережевого концентратора.