Як змінити розмір диска. Як змінити розмір диска в windows.

Операційна система Windows 7 принесла користувачам не тільки швидку і стабільну роботу, а й кілька неприємних моментів. Один з них полягає в тому, що для правильної установки ОС Windows Seven потрібно не менше 15 Гбайт вільного місця на системному розділі жорсткого диска . Додайте до цього пакет основних програм, необхідних практично кожному користувачеві, і ви отримаєте більше 30 Гбайт. ОС Windows XP, наприклад, було потрібно всього-на-всього 10-15 Гбайт для повноцінної роботи. В результаті цього з'явилася проблема, пов'язана з розширенням локального диска .
Вам знадобиться
  • Установчий диск Windows 7
  • Paragon Partition Magic
Інструкція
1
Якщо ви ще не встановили операційну систему Windows 7, то вам пощастило. Ви можете змінити розмір системного локального диска до установки. Дочекайтеся моменту, коли програма установки дійде до пункту вибору локального диска . Натисніть «Налаштування диска », виберіть потрібний розділ і натисніть «Видалити».
2
Натисніть кнопку «Створити» і вкажіть майбутній розмір локального диска . Виберіть цей розділ і натисніть "Далі".
3
Якщо ж вам потрібно змінити розмір диска після установки операційної системи, то ваші дії будуть іншими. Встановіть програму Paragon Partition Magic. Запустіть її і виберіть режим досвідченого користувача. Перейдіть у вкладку «Майстра» і виберіть пункт «Зміна розділу».
4
Вкажіть розділ, розмір якого потрібно змінити. Потім вкажіть області, від яких буде відокремлене вільне місце. Пам'ятайте, що розширювати розділи можна тільки використовуючи незайняте простір інших розділів, що знаходяться на даному жорсткому диску. Якщо вам не потрібно виконати інші операції з жорстким диском, то натисніть «Застосувати». Процес зміни розмір а диска може тривати кілька годин.
Існує безліч спеціальних утиліт, які дозволяють створити розділи жорсткого диска , форматувати, змінювати їх розміри і виконувати інші необхідні операції. Одна з найбільш перевірених і надійних програм в цій області - Partition Magic.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Partition Magic.
Інструкція
1
Запустіть програму Partition Magic. У лівій колонці буде відображений список доступних дисків, які встановлені на комп'ютері. Справа відображаються локальні диски. Якщо на вінчестері немає розділів, клацніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть кнопку «Створити розділ». Для роботи диска з операційною системою в даному вікні потрібно вибирати опцію «Головний розділ». Решта розділів робіть логічними. Формат диска вибирайте NTFS. В поле «Розмір» введіть необхідне значення в байтах, щоб призначити розмір розділу. Інші параметри не змінювалися і натисніть "ОК". Далі вгорі програми натисніть кнопку «Застосувати зміни» і дочекайтеся завершення всіх вибраних операцій.
2
Виберіть локальний диск, щоб змінити розмір диска , натисніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть функцію «Змінити розмір» (Resize). В меню, що з'явилося на екрані, розтягніть/звузьте смужку до необхідного розміру. Щоб точно встановити розмір диска , введіть у поле «Новий розмір» потрібну кількість мегабайт. Для збільшення одного розділу для початку зменшіть другий.
3
Треба збільшити розмір локального диска шляхом об'єднання двох дисків. Приміром, у вашій системі жорсткий диск розбитий на 4 локальних диска , на одному з них встановлена система, на другому - програми та ігри. Два інших розділу ви хочете об'єднати. Для цього на одному з них викличте контекстне меню, виберіть команду «Об'єднати». Далі встановіть прапорець біля розділу, до якого він буде приєднаний і натисніть "ОК". Натисніть кнопку «Застосувати очікують операції» і дочекайтеся завершення процесу зміни розмірів диска . Можливо, буде потрібно перезавантаження комп'ютера. Після перезавантаження, запуститься програма і почне проводити зміни з диском, не вимикайте в цей час комп'ютер і не переривайте процес. Це призведе до втрати даних на диску, який в даний момент обробляється програмою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не переривайте і не зупиняйте запущені процеси в програмі, це може викликати пошкодження диска.
Корисна порада
В процесі роботи з розмірами дисків програма не знищує дані, які на них зберігаються.