Як виростити ліс.

Якщо ви задалися метою не просто посадити єдине в своєму житті дерево, а виростити справжній ліс , вам не обійтися без невеликого розплідника. Такий розплідник не зажадає великої території, його можна створити на пришкільній ділянці і навіть на дачі. Все, що потрібно - кілька квадратних метрів землі, незначні зусилля і постійна увага. Пройде два-три роки, і у вас з'являться саджанці, здатні дати початок справжньому повноцінному ліс у.
Інструкція
1
Вам необхідно виростити саджанці такого розміру, який дозволить їм уникнути конкуренції з боку трав, які ростуть на вашій ділянці. Зазвичай це саджанці висотою в півметра. Деякі породи дерев (наприклад, береза) дають саджанці такого розміру за один-два роки. Якщо вас чекає висаджувати саджанці на ділянці з високою травою, буде потрібно виростити їх до 1 м заввишки. Зрозуміло, саджанці різних порід дерев вимагають і різного часу вирощування.
2
Повільніше інших ростуть саджанці широколистяних порід (липи, ясеня, клена та в'яза). В не найсприятливіших умовах отримати придатні для висадки на постійне місце саджанці можна за 3-4 роки. Перераховані породи легше переносять пересадку на нове місце, в порівнянні, скажімо, із швидко саджанцями дуба. З хвойних же порід найшвидше росте модрина, яка до того ж добре переносить пересадку. Набагато повільніше росте ялина.
3
Перший і найвідповідальніший етап у створенні розплідника - закладка «посівного відділення». Це будуть грядки, на яких належить рости сходам, рослинам першого року життя. Вибирайте ділянку, вільний від кореневищ бур'янів. Важлива буде також правильна підготовка грунту.
4
Визначте, яка площа буде потрібно для посіву насіння. Це буде залежати від необхідної кількості дерев. Забезпечте запас в 10-20% на випадок можливої загибелі сходів. Так, якщо ви плануєте провести навесні День ліс а для учнів старших класів, яких у школі налічується 50 осіб, то з розрахунку двох-трьох посаджених дерев на кожного школяра вам буде потрібно 150 саджанців. З запасом це кількість слід збільшити до 180-200 штук.
5
На ділянці площею 1 кв.м можна виростити за два-три роки наступну кількість сіянців, придатних для подальшої пересадки: береза - 200-300; сосна, модрина - 300-400; дуб, клен - 60-100.
6
Визначивши площу посіву, підготуйте грунт. Ділянка повинна бути добре освітленим (затінення погіршує ріст), з родючим грунтом, що не підтоплюється під час дощів. Бажаною легка супіщаних або суглинних грунт.
7
Перекопайте ділянку на глибину повного багнета лопати. Грядка повинна бути шириною не більше 70 см для зручності прополки. Скопану землю переберіть руками, видаляючи кореневища бур'янів. Це краще проробити восени і повторити навесні, перед самим посівом насіння.
8
Посів насіння виробляєте у вологу після весняного танення снігу, але вже теплу грунт. У середній смузі Росії дуже вдалий час - друга половина квітня.
9
Після появи на грядці сходів приступайте до прополка, інакше сміттєві рослини будуть конкурувати зі сходами дерев за воду і мінеральне живлення. У перші місяці прополку слід проводити раз на тиждень. Протягом літа бажано підтримувати грядку у вологому стані, періодично її поливаючи.
10
При належному догляді до кінця третього року ви отримаєте великі і здорові саджанці, які можна буде без побоювання за долю майбутнього ліс а пересадити на постійне місце.