Як відкрити продуктовий магазин.

Професіонали стверджують, що існує всього 3 ключові чинники успіху магазину продуктів. По-перше, це його місце, по-друге, місце і, по-третє, ще раз місце. Чому? Тому що після того, як в вибране приміщення будуть вкладені гроші, повернути їх назад не вдасться. Про те, як правильно вибрати розташування магазину, яким критеріям воно повинно відповідати, і на скільки відсотків недотримання цих умов знижує купівельний потік, поговоримо в даній статті.
Інструкція
1
Магазин обов'язково повинен розташовуватися на першому поверсі будівлі. Не в підвалі, не в напівпідвалі, не на другому поверсі. Іноді зустрічаються господарі, які влаштовують магазини на другому поверсі і чекають потік клієнтів. Їх очікуванню не судилося виправдатися. Другий поверх відлякує 50-70% покупців.
2
На вході не повинно бути сходинок. Даний фактор психологічного сприйняття входу в магазин відсікає ще 15% покупців.
3
Близькість пішохідних потоків повинна бути максимальною. Підхід до магазину повинен бути зручний. Наявність будь-яких перепон і перешкод (яри, вириті ями і пр.) Вкрай небажано. Крім пішоходів увагу слід приділити автолюбителям. Потрібно оцінити, чи буде зручний під'їзд на машині, чи мається місце для парковки.
4
Близькість торгово-розважальних комплексів. По-перше, ТРК є центром тяжіння для жителів району, по-друге, гарантує наявність стабільного пішохідного потоку.
5
Близькість зупинки громадського транспорту. Основними покупцями стануть люди, звичний маршрут руху яких проходить безпосередньо біля магазину. Наївно вважати, що покупці з іншого боку вулиці будуть регулярно відвідувати магазин. Чотириголосних дорога відсікає весь клієнтський потік. А необхідність переходити двохполюсну дорогу позбавить магазин «всього» 70% покупців.
6
Розташування поруч житлового масиву. Населення навколишнього району стане основною цільовою аудиторією магазину. Радіус охоплення торгової точки становить 750-1000 метрів. Дане відстань від магазина до будинку покупець проходить пішки приблизно за 10 хвилин. При розрахунку середньої кількості споживачів слід виключити вплив конкурентів на пересічної території охоплення. Проводячи аналіз цільової аудиторії, слід обчислити кількість квартир (домогосподарств) і рівень їх споживання (переважаючий соціальний статус населення). Це дозволить далі визначитися з асортиментом, оскільки задовольнити абсолютно всіх покупців неможливо, а споживачі з різних соціальних груп не перетинаються в одному місці.
7
Наявність або необхідність підведення комунікацій. Подібні речі виправити дуже складно. Розведення й підключення електричних потужностей, води, каналізації, наявність технічної можливості їх проведення, час і процедура погодження відповідної документації - все це також потрібно закласти в бюджет і тимчасової план. Покупець не піднімається сходами, не заходит на другий поверх, не переходить дорогу і не ходить в магазин, розташований далі, ніж в межах 10-хвилинної ходьби від дому. Якщо ви вирішили відкрити магазин крокової доступності, всі ці нюанси споживчої поведінки потрібно враховувати, вибираючи підходяще місце. Чим більше описаних вище критеріїв буде дотримано спочатку, тим вище стане ймовірність успіху майбутнього магазину.