Як прибрати фон мікрофона. Як прибрати сторонні звуки з звукового файлу.

Фон мікрофона може неабияк зіпсувати вашу звукозапис або живий виступ. Мікрофон є високочутливим обладнанням, на якість роботи якого може вплинути безліч чинників, як, наприклад, порушення контактів в проводах, близькість інших пристроїв, сторонні шуми і т.д. Для того, щоб забезпечити ідеальну роботу мікрофона, перед тим, як почати звукозапис або живий виступ, необхідно ретельно провести ретельну перевірку і настройку пристрою.
Вам знадобиться
  • Мікрофон, комп'ютер
Інструкція
1
Перевірте кабель вашого мікрофона і роз'єм "джек". Дуже часто шум створюється пошкодженим кабелем, в якому порушені контакти. Протестуйте мікрофон з різними кабелями, щоб підібрати ідеальний варіант.
2
Переконайтеся, що навколо немає інших мікрофонів або пристроїв, які можуть створювати високочастотний шум, що проходить через колонки. Вітер або будь повітряні коливання також можуть стати перешкодою для нормальної роботи мікрофона. В таких випадках рекомендується використовувати вітрозахисні насадки.
3
Якщо ви використовуєте мікрофон для звукозапису на своєму комп'ютері, перевірте настройки гучності записи в конфігурації вашої звукової карти. Відрегулюйте гучність до оптимального рівня.
4
Говоріть або співайте прямо в мікрофон, як можна ближче до нього. Чим менше ви підсилюєте мікрофон, тим менше шумів він вловлює.
5
Якщо ви записуєте звук на комп'ютер, то ви зможете обробити вашу запис спеціальними фільтрами для видалення шумів, які зазвичай включені в поставку будь-якого звукового редактора. Крім того, під час запису ви можете використовувати еквалайзер. Приміром, якщо ви записуєте низький глибокий голос, і крім цього мікрофоном вловлюється високочастотний шум, то в настройках еквалайзера варто трохи прибрати верхні частоти і додати нижні.
Зверніть увагу
Працювати з еквалайзером і фільтрами варто обережно, інакше звук може стати ненатуральним, плоским.
Корисна порада
Якщо ви записуєте звук будинку, то варто подбати про те, щоб простір було ізольовано від сторонніх шумів
Людина приходить додому в першу чергу відпочивати. І йому зовсім не хочеться слухати, як сваряться сусіди або як хтось на десятому поверсі довбає стіну. До деяких шумів наше вухо досить швидко адаптується, ми перестаємо їх чути, але це зовсім не означає, що шум не діє на нерви. Крім того, до деяких шумів вухо звикати не бажає, а все оббудувати з точністю до навпаки - чим більше сусід свердлить, тим сильніше це дратує решти мешканців. Від сторонніх шумів необхідно позбавлятися.
Вам знадобиться
  • азбестова тканина
  • цемент
  • шпаклівка
  • силіконовий герметиком
  • акриловий герметиком
  • інструменти для ремонту квартири
Інструкція
1
Приведіть у порядок двері і вікна. Старі дерев'яні віконні рами замініть на металопластикові, вони значно гірше пропускають звук. Вхідні двері зробіть максимально герметичною. Можна навіть зробити її подвійний або у вигляді тамбура, щоб між двома дверима був зазор. Це зменшить шум з коридору.
2
Зробіть звукоізоляцію. Це особливо важливо, якщо ви живете в панельному або монолітному будинку. Цегла і дерево гірше пропускають звук, але теж не гарантують повної тиші. Послухайте кілька днів, звідки переважно доносяться звуки. Найчастіше шум проходить через отвори в стінах і перекриттях. Без цих отворів неможливо провести комунікації, але будівельники не завжди належним чином їх закладають.
3
Шум від сусідів, що живуть через стіну, частенько доноситься до вас через розетку. Розберіть розетку і монтажну коробку. Перед цим ознайомтеся з правилами техніки безпеки при роботах з електрообладнанням, і неухильно їм випливайте. Закрийте отвір прокладкою з азбестової тканини. Зашпаклюйте отвір або зацементують. Точно так же ізолюйте і монтажну коробку.
4
Огляньте всі труби, які є в квартирі - точніше, місця їх перетину з підлогою або перекриттям. В місцях стиків повинна бути звукоізоляція - труба більшого діаметру між поверхами. Зазор між трубами будівельники повинні були заповнити звукоїзолірующим матеріалом і загерметизований. Герметик застосовується нетвердеющая. Це робиться не завжди. Загерметизуйте цей зазор силіконовим герметиком. Якщо ж звукоізолюючою труби взагалі немає, видаліть шар цементу навколо труби, оберніть верх або низ труби азбестового тканиною або скловолокном і зацементують.
5
Зверніть увагу на стики підлоги і стін. Звукоізоляція може бути порушена і там. Зніміть плінтус, заповніть шов між стіною і краєм підлоги герметиком і знову поставте плінтус.
6
Звукоізоляція може бути порушена і в місці стику стін і стелі. В цій ситуації без ремонту не обійтися. Зніміть шпалери, витягніть старий цемент і зацементують або зашпаклюйте стик знову. Промажьте його акриловим герметиком, і тільки після цього наклейте нові шпалери.
Зверніть увагу
Постарайтеся позбутися і від зайвих шумів в самій квартирі. Наприклад, стежте, щоб на холодильнику нічого не стояло - тоді він буде менше вібрувати. Поміняйте механічний будильник на електронний. Приведіть у порядок всі крани, щоб вода з них не капала.
Корисна порада
Замість азбестового тканини можна використовувати базальтовий картон або мінеральну вату. Не рекомендується застосовувати монтажну піну, вона не дуже хороший звукоизолятор.