Як побудувати вежу.

Вежа, представниця старовинної класичної архітектури, займає розуми багатьох сучасних людей і почесне місце в дизайнерських проектах будинків. Хто не мріє про власний замку? Будівництво подібного споруди ще пару трійку десятків років тому не представлялося можливим - заборонялося зводити приватні будинки вище одного поверху. Зараз все змінилося, тому приватні забудовники поспішають компенсувати багаторічний архітектурний голод будівництвом вишуканих будинків на будь-який лад.
Інструкція
1
Для того, щоб побудувати вежу , необхідно позначити наступні пункти: 1. Для чого використовуватиметься вежа (житлова або НЕ житлова); 2. Яких вона буде розмірів (бажано не вище 3-го поверху) і форм (у перетині прямокутна, кругла, квадратна, трикутна, багатокутна); 3. З яких матеріалів виконуватиметься будівництво (камінь, дерево, цегла, блок); 4. Буде вона окремо вартим спорудою або частиною архітектурного ансамблю будинку.
2
Перш, ніж приступити до практичної частини справи, слід скласти або замовити проект вежі у досвідченого інженера-проектувальника або архітектора і отримати дозвіл на будівництво. Для зведення конструкції застосовуються правила будівельної механіки: статичні і динамічні розрахунки міцності, стійкості, деформації з урахуванням особливостей клімату місцевості. У готовому проекті має бути прописані вигляд і глибина фундаменту, товщина стін і матеріал, вид міжповерхового перекриття, якщо воно планується, пристрій покрівлі.
3
Зведення вежі здійснюється за тими самими етапах, що і зведення будинку: геодезичні дослідження, розмітка і будівництво фундаменту, цоколя, зведення стін, перекриттів і покрівлі, проводка комунікацій та інженерних мереж, зовнішня і внутрішня обробка.
Корисна порада
Якщо вежа будується в єдиному ансамблі з будинком, то параметри її фундаменту повинні відповідати параметрам фундаменту будинку, і закладка обох повинна проводитися одночасно. Інакше можуть виникнути тріщини в майбутньому будову внаслідок нерівномірно розподілених навантажень.