Як зробити поличку своїми руками.

Полки надають завершеного вигляду житловому приміщенню, вони можуть бути найрізноманітнішими за розмірами, формою і функціональним призначенням. Підключивши свою фантазію, домашній умілець може з обрізків дощок створити шедевр меблевого мистецтва, що відрізняється неповторністю, простотою і вишуканістю. Найпростіша по конструкції поличка, зроблена своїми руками , може затьмарити собою покупної зразок.
Вам знадобиться
  • дошки (дві довгих і дві коротких), кромочная стрічка, ножівка по дереву, дриль, шуруповерт, саморізи, дюбелі, навіси.
Інструкція
1
Вибираючи матеріал для майбутньої полки, керуйтеся характером навантаження, яку їй доведеться нести. Природно, що товщина дошки для полки, призначеної для зберігання зібрання творів Толстого і для конструкції, на якій ви припускаєте тримати сувеніри, повинна бути різною.
2
Приготуйте дві довгих дошки, визначальних довжину майбутньої полки і дві коротких, визначальних її висоту. Для стандартної книжкової полиці висота визначається розмірами ваших книг, довжина може бути різною - це залежить від розмірів вашої бібліотеки.
3
Проведіть розмітку дощок відповідно до обраних розмірами. Відріжте ножівкою деталі полки. Бажано використовувати інструмент з вузьким полотном і дрібним зубом, це допоможе зробити зріз чистішим.
4
До країв довгої дошки призначте короткі бічні деталі і відзначте місця, куди будуть вкручуються саморізи.
5
Зберіть дошки в єдину конструкцію: до довгої нижньої дошці кріпиться така ж довга задня поверхня, а з боків приставляються короткі бічні дошки. Послідовно прикрутите дошки одну до іншої саморізами за допомогою шуруповерта.
6
Краї зібраної полички обклейте кромочної стрічкою. При необхідності виріб можна пофарбувати в колір, що гармонує з кольором інтер'єру приміщення.
7
Шурупами прикрутите до стиків дощок металеві навіси для закріплення полки на стіні.
8
Проведіть розмітку в заздалегідь обраному місці стіни з урахуванням відстані між навісами. Просвердлите в стіні отвори, вбийте в них дюбелі і вкрутіть саморізи, на яких триматиметься поличка. Залишилося повісити полку на своє місце і почати використовувати за прямим призначенням.