Як прибрати вібрацію на ниві.

Ви стали щасливим володарем російського джипа, «Ниви». Тепер-то вам не страшна негода, і ніщо не зупинить вас в бажанні поїхати за місто. Однак все задоволення від поїздки на улюбленому автомобілі може зіпсувати раптово з'явилася або посилилася вібрація. І от ви вже подумки шукаєте причину дефекту й прикидається прийдешні фінансові витрати. Адже вібрація, крім дискомфорту при їзді, сприяє більш швидкому зносу деталей, а в подальшому - їх руйнування. Потрібно терміново вживати заходів.
Інструкція
1
Причин появи вібрації може бути багато. В автомобілі є пов'язана ланцюжок: двигун - зчеплення - КПП - РК - з'єднувальні кардани - провідні мости - диски колісні - шини. Несправність будь-якого з перерахованих вище агрегатів або деталей може послужити причиною виникнення вібрації.
2
Двигун. Через його несправності вібрація може виникнути з кількох причин. По-перше, несправність роботи системи запалювання, при якій порушується нормальний цикл роботи поршневий групи. Це викликає вібрацію двигуна, яка передається на всі агрегати і, через кріплення двигуна, на раму і кузов автомобіля. Для усунення цієї причини потрібно відрегулювати систему запалювання автомобіля. Якщо є необхідність - поміняти свічки і високовольтні дроти. По-друге, ослаблення кріплення двигуна. В цьому випадку необхідно перевірити стан його кріплення і виправити дефект.
3
Коробка зміни передач (КПП). Найчастіше вібрація може виникнути через несправності, що виникають в основному - в опорі валу, що з'єднує КПП і РК. Потрібно перевірити знос підшипників і вала коробки зміни передач. При наявності дефекту - замінити. Також перевірте надійність кріплення КПП, зробіть протяжку.
4
Роздаточна коробка (РК). Прийшла черга її перевірки на предмет виникнення вібрації. Якщо коробка знімалася для ремонту або з метою її діагностики, перевірте - чи не порушені (можливо зміщені) точки установки при її монтажі. Можна спробувати відрегулювати вертикальне положення РК, поклавши регулювальні прокладки між підрамником і місцем її кріплення. Тепер перевірте знос фланців і шліцьовій частини карданів, особливо в поєднанні з заднім мостом.
5
Різне. Причиною вібрації «Ниви» може стати незначне, банальне пошкодження карданного вала про якусь перешкоду. Для того щоб перевірити вал на вигин, перейдіть його в центрах токарного верстата і знайдіть відхилення від осі обертання за допомогою індикатора. Однак перш ніж здійснювати всі це, виключіть видимі причини: 1. перевірте і при необхідності проведіть балансування коліс автомобіля; 2. перевірте цілісність корду шин. При виникненні навіть непомітною «грижі» відчуватиметься пристойна вібрація. Звичайно ж, при виявленні такої несправності шину необхідно відразу ж замінити.