Як обчислювати дробу. прості дроби Як.

Число, складене з деякої кількості часток одиниці, в арифметиці, називається дробом. Воно, як правило, складається з двох частин - чисельника і знаменника. Кожна з них є цілим числом. В буквальному сенсі знаменник показує на скільки частин розділили одиницю, а чисельник - скільки з цих частин взяли.
Вам знадобиться
  • навчальний посібник з математики за 5 і 6 класи
Інструкція
1
Прийнято розділяти звичайні і десяткові дроби , знайомство з якими починається ще в середній школі. В даний час немає такої галузі знань, де не застосовувалося б це поняття. Навіть в історії ми говоримо перша чверть 17 століття, і все відразу розуміють, що маються на увазі 1600-1625 роки. Також часто доводиться стикатися з елементарними діями над дробами, а також їх перетворенням з одного виду в інший.
2
Приведення дробів до спільного знаменника є, мабуть, найбільш важливою дією над звичайними дробами. Це основа проведення абсолютно всіх обчислень. Отже, припустимо є дві дроби a/b і c/d. Тоді, для того щоб привести їх до спільного знаменника, потрібно знайти найменше спільне кратне (М) чисел b і d, і далі помножити чисельник першого дроби на (М/b), а чисельник другого на (M/d).
3
Порівняння дробів, ще одна важлива задача. Для того щоб це зробити, приведіть задані прості дроби до спільного знаменника і потім порівняйте числители, чий чисельник виявиться більше, та дріб і більше.
4
Для того щоб виконати додавання чи віднімання звичайних дробів, потрібно привести їх до спільного знаменника, а після справити потрібне математичне дію з числителями цих дробів. Знаменник ж залишається без зміни. Припустимо потрібно з a/b відняти c/d. Для цього потрібно знайти найменше спільне кратне M чисел b і d, і після відняти з одного чисельника інший, не змінюючи при цьому знаменник: (a * (M/b) - (c * (M/d))/M
5
Досить просто помножити одну дріб на іншу, для цього слід просто перемножити їх чисельники і знаменники: (a/b) * (c/d) = (a * c)/(b * d) Щоб розділити одну дріб на іншу, потрібно дріб діленого помножити на дріб зворотну делителю. (A/b)/(c/d) = (a * d)/(b * c) Коштувати нагадати, що для того щоб отримати зворотній дріб, потрібно чисельник і знаменник поміняти місцями.
6
Для того щоб зі звичайної дроби перейти до десяткової, потрібно чисельник поділити на знаменник. При цьому результат може бути як кінцевим числом так і бесконечним.Еслі з десяткової дроби потрібно перейти до звичайної, то розкладіть ваше число на цілу годину і дробову, представляючи останню в вигляді натурального числа поділеної на десять у відповідній ступеня .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F3rEr9rjogY
Корисна порада
Не забувайте скорочувати дроби.