Як розігнати відеокарту в BIOS.

Вся суть розгону відеокарти укладена в зміні частот роботи ядра і пам'яті. Один із способів розгону (оверклокинга) - зміна (перепрошивка) BIOS. Саме BIOS містить номінальні значення частот пам'яті і чіпа. Перепрограмування BIOS звільняє вас від виникаючих програмних помилок при використанні різних утиліт (твикеров), що змінюють параметри відеокарти щоразу при завантаженні системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, відеокарта, утиліта X-BIOS Editor або BIOSEdit, тестова програма 3DMark, доступ в інтернет, дискета чи флешка
Інструкція
1
Скачайте образ BIOS від виробника. Готові прошивки можна знайти на інтернет-сайтах, наприклад, www.radeon2.ru.
2
Створіть на випадок можливих непередбачених ситуацій дискету або флеш для відновлення BIOS. В мережі інтернет можна без зусиль знайти найрізноманітніші образи для її створення.
3
При завантаженні комп'ютера увійдіть в BIOS для правильної його настройки. Поєднання клавіш для входу залежить від моделі материнської плати. Дізнатися його легко з завантажувального меню. Зазвичай це клавіша DEL або F2.
4
Після входу налаштуйте систему таким чином, щоб завантаження відбувалася з дискети (або флешки), виставивши в порядку опитування дисків на першому місці ваш накопичувач. Збережіть зміни і перевантажити.
5
У який з'явився після завантаження з флеш або дискети меню виберете пункт збереження нинішньої прошивки BIOS. Зазвичай це звучить як «Backup VGABIOS». На дискеті або флешці створиться файл бекапа вашої прошивки BIOS. Тепер навіть у випадку невдалої прошивки ви зможете відновити працездатність карти за кілька хвилин.
6
Завантажте комп'ютер з жорсткого диска. Використовуючи для карт NVIDIA утиліту X-BIOS Editor або BIOSEdit для карт ATI, змініть вміст рідного чи завантаженого з інтернету файлу BIOS. Для цього у вікні програми на вкладці «Инициализация» відредагуйте значення частот. Для стабільної роботи має сенс попередньо випробувати підвищені значення на який-небудь тестової програмі, наприклад 3DMark, і лише потім змінювати значення в Біосе.
7
Збережіть відредагований файл прошивки на вашій дискеті або флешці з назвою new.bin. Завантажте комп'ютер з дискети. В меню виберете пункт «Update VGABIOS». Дуже важливо не перевантажувати і не вимикати комп'ютер до закінчення перепрошивки. У фіналі перевантажити, а потім перевірте отриманий результат.
Зверніть увагу
Пам'ятайте! Перепрошвка BIOS - питання більш ніж серйозний. Навіть незначна помилка спричинить багато проблем.