Як робити ігровий ландшафт.

Створення власного сценарію гри є суттєвою перевагою стратегії «Heroes of Might and Magic». Будь-якому гравцеві надана можливість створити ігровий світ за своїм бажанням. Однією з найважливіших складових карти є ігровий ландшафт . Залежно від його виконання багато в чому буде визначатися складність проходження сценарію створюваної гри. Грамотно побудувати ландшафт і передбачити в ньому всі нюанси розвитку гри - основне завдання для справжнього майстра. Спеціальний редактор карт дозволяє швидко освоїти цей процес.
Вам знадобиться
  • Повний установлений пакет додатка «Heroes of Might and Magic»
Інструкція
1
Відкрийте редактор карт додатка «Heroes of Might and Magic». Для цього в каталозі встановленої гри на диску запустіть на виконання файл з назвою h3maped.exe. На екрані з'явиться вікно графічного редактора з новостворюваної картою для гри. Праворуч великої карти розміщується міні-карта для огляду всього ігрового світу, а нижче неї знаходиться панель об'єктів карти.
2
Нова карта спочатку заповнена водою, на ній відсутня суша. Створіть на карті необхідні вам материки і острови суші. Для цього на нижній панелі інструментів включите режим «Розмістити ландшафт ». На панелі об'єктів зліва карти виберіть мишкою тип створюваної землі.
3
В потрібному місці карти мишкою розподіліть землю по частині водної поверхні. Для цього натисніть і утримуйте при русі мишку доти, поки не буде створений весь материк потрібного розміру.
4
Створіть ландшафт землі. Додайте траву, каміння, дерева, чагарники, зарості гаїв, болітця та інші елементи за допомогою відповідних режимів нижній панелі інструментів. Для цього включайте режим, захоплюйте на панелі об'єктів зліва карти мишкою потрібний об'єкт і встановлюйте його в необхідну позицію на карті. При цьому точка для розміщення на карті повинна бути вільна, інакше об'єкт не буде встановлений.
5
За допомогою режимів «Інструмент доріг» і «Інструмент річок» створіть мережу доріг і річок на ігровому ландшафт е. При установці елементів ландшафт а враховуйте, що дороги служать для збільшення швидкості пересування героя по карті. В свою чергу річки, чагарники, дерева та інші перешкоди створюють труднощі в проходженні карти.
6
Багато перешкоди, невеликі самі по собі, проте, займають під своє розташування сусідні клітини вільної землі. При розміщенні в подальшому ігрових об'єктів перевіряйте, наскільки вони будуть доступні через розташовані поруч об'єктів ландшафт а. При необхідності сдвигайте будь-які елементи на інші місця, захоплюючи їх мишкою і відпускаючи над вільної точкою нової позиції. Закінчивши створення ландшафт а, збережіть нову карту за допомогою пункту меню «Зберегти карту».