Як редагувати контекстне меню. reg приховати показати в контекстному меню.

Не кожен користувач операційної системи Windows XP використовує абсолютно всі пункти контекстних меню , багато з них просто марні. Приміром, пункт «Очистити кошик» при натисканні на будь-якому файлі або пункт «Відправити». Виявляється, будь-який пункт контекстного меню можна відредагувати: прибрати непотрібні і додати часто використовувані команди в меню .
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows XP, редактор реєстру Regedit.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб редагування вище зазначених параметрів - зміна значень ключів реєстру. Цю операцію можна зробити двома способами: через редактор реєстру або шляхом створення файлів реєстру. Другий спосіб набагато швидше і викликає меншу кількість запитань у тих, хто цим займається вперше. Файл реєстру - це текстовий файл, який потрібно зберегти з розширенням reg.
2
Для видалення абсолютно непотрібних значень в контекстному меню після натискання елемента «Створити», необхідно відкрити новий текстовий документ і скопіювати в нього наступні рядки: Windows Registry Editor Version 5.00[-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClasses.rtfShellNew][-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClasses.bfcShellNew][-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClasses.wavShellNew][-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClasses.zipCompressedFolderShellNew][-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClasses.bmpShellNew]Из назви ключів можна здогадатися, що ми прибираємо створення rtf-, wav-, zip-, bmp-файла, а також можливість створення портфеля, функціональність якого так і залишилося незатребуваною. Фактично, можна видалити абсолютно будь-який пункт з контекстного меню , особливо в тому випадку, коли ви працюєте на слабкій машині або її вік більше 4 років.
3
Так само, як і видаляти, можна додавати нові пункти в контекстне меню . Найбільш зручним є доповнення контекстного меню елемента «Мій комп'ютер». Як часто вам доводиться заходити в налаштування системи, елементи адміністрування і т.д.? Якщо ви просунутий користувач, швидше за все, відповідь буде позитивною. Для додавання в контекстне меню «Мого комп'ютера» пункту «Панель управління» необхідно створити reg-файл з таким змістом: Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell4]@="Панель управления"[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell4command]@="rundll32.exe shell32.dll, Control_RunDLL "
4
Пункт «Адміністрування» додається наступним чином: Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell1]@="Администрирование"[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell1command]@="control admintools "
5
Пункт «Установка та видалення програм» додається наступним чином: Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell66]@="Установка і видалення программ"[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell66command]@="control appwiz.cpl "
6
Пункт «Редактор реєстру» додається наступним чином: Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell44]@="Редактор реестра"[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{20D04FE0–3AEA-1069-A2D8–08002B30309D}shell44command]@="Regedit.exe"
7
Після внесення цих значень в текстовий документ, його необхідно зберегти з розширенням reg або перейменувати після збереження в звичайному форматі. Отриманий reg-файл необхідно запустити і погодитися з внесенням даних до реєстру.
Напевно, кожному користувачеві персонального комп'ютера завжди цікаво було дізнатися, як додати елементи контекстного меню або просто провести редагування всього меню (прибрати зайві пункти, додати потрібні ярлики) . Виявляється, це стало можливим з програмами по редагуванню реєстру. До речі, одна з таких програм вже є в складі будь-якої операційної системи лінійки Windows.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Regedit.
Інструкція
1
Ви коли-небудь звертали увагу, що деякі пункти контекстного меню з'являються після установки певних програм? Наприклад, відома більшості користувачів програма WinRar, що виконує функції архиватора, після її установки, інтегрує одне вкладене меню або повний набір команд контекстного меню папки або файлу. Для будь-якого типу розширення можна задати зіставлення з будь-якою програмою або відредагувати старі значення.
2
Для створення нового зіставлення з певним типом файлу необхідно запустити інтегрований редактор реєстру. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Виконати». У вікні, введіть команду regedit і натисніть кнопку «ОК».
3
В головному вікні редактора реєстру перейдіть до гілки HKEY_CLASSES_ROOT, потім виберіть розділ «*». Створіть у цій папці підрозділ shell, якщо у вас його не виявилося. Створіть підрозділ з невживаних в системі ім'ям, наприклад, rar (припустимо, що архіватор ще не встановлений в нашій системі).
4
У новій папці ви побачите єдиний лише параметр "За замовчуванням", двічі клацніть по ньому і перейменуйте в «Архивировать в RAR». В розділі rar необхідно створити підрозділ command. Відкриваємо параметр «За замовчуванням» і перейменовуємо його в «rar a abc% 1". Значення «abc» позначає ім'я створюваного архіву, значення «% 1» передає ім'я нашого файлу, який буде додано до архіву.
5
Також можна створити аналог скоєних вами дій. Створіть будь-який текстовий документ і скопіюйте наступні значення: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT * shellar] @="Архивировать в RAR" [HKEY_CLASSES_ROOT * shellarcommand] @="rar a abc% 1" Натисніть меню « Файл », виберіть пункт" Зберегти як ", введіть назву файлу Context.reg. Запустіть недавно створений файл і натисніть кнопку «ОК» на запит про внесення інформації до реєстру системи.